Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Bérvizsgázás, mobiltelefonos és internetes segítség a vizsgákon, hamis diploma - aki nem akar tanulni, fizetni viszont tud, akár pár nap alatt szerezhet nyelvvizsgát és diplomát.
Az mr1 Kossuth Rádió Napközben című műsorában megkérdezett hallgatók egyike sem találkozott még ugyan bérvizsgázókkal, az interneten azonban egyre több az ilyen lehetőség. A tarifa tízezrektől százezrekig terjedhet, attól függően, milyen tárgyról vagy nyelvvizsgáról van szó.
Állítólag vidéken ritkább az ilyen eset, mert a tanárok majdnem mindenkit ismernek arcról, és nem is feltételezik, hogy valaki ilyen módszerhez fordulna, kiszűrni azonban nehéz a csalókat - mondta a műsorban egy vidéki intézmény dékánhelyettese. A mobiltelefonos puskázásnak ugyanakkor ők is megpróbálják elejét venni, például úgy, hogy a vizsgákon olyan feladatokat adnak, ahol nem a lexikális tudáson, hanem az ismeretek felhasználásán van a hangsúly.
Az ELTE-ről, illetve a BME-től érkezett két oktató szerint hamisítás, puskázás, plagizálás természetesen náluk is előfordul, de azt mondták, az egyetem éveit úgysem lehet végigcsalni. A diplomavásárlásról úgy vélték, az ma már meglehetősen ritka, ráadásul nagyon könnyen ki is szűrhető, a nyelvvizsgákkal azonban elfordulhatnak trükközések. Mennyibe kerül a hamis diploma és nyelvvizsga? Összefoglalónkat itt olvashatod el.
Ezt erősítette meg az Oktatási Hivatal Nyelvi Akkreditációs Bizottságának vezetője is, aki azt mondta, a bizonyítványhamisítások mellett már egyre gyakoribb a bérvizsgáztatás is, amivel egyelőre nem tudnak mit kezdeni, hiszen az elmosódó fényképek alapján gyakran nem is lehet azonosítani a vizsgázókat. Hozzátette azt is, hogy amíg a büntetési tételek ilyen alacsonyak, addig nehéz visszaszorítani ezt a jelenséget. Miből élnek a bérvizsgázók? Összefoglalónkat itt olvashatod el.