szerző:
Eduline

Nyelvvizsgára, érettségire, egyetemi-főiskolai vizsgára vagy KRESZ-vizsgára készültök? Ma olyan online kurzusokat és teszteket ajánlunk nektek, amelyekért egy fillért sem kell fizetnetek.

Nyelvvizsgára készülés - ingyen, online

Ha szeretnétek nyelvvizsgázni angolból vagy németből, de a családi büdzsé nem engedi, hogy befizessetek egy tanfolyamot valamelyik nyelviskolában, próbáljátok ki az Euroexam ingyenes, online vizsgafelkészítő tanfolyamait - elsősorban azoknak érdemes regisztrálni, akik ezt a nyelvvizsgatípust választják (az Euroexam nyelvvizsgáról itt olvashatjátok összefoglalónkat, nyelvvizsgás sorozatunkat pedig itt találjátok).

Az online kurzusok - jelenleg angolból B2 és C1, németből B2 szint közül választhattok - szintfelmérővel kezdődnek, így megtudhatjátok, megfelelő online tanfolyamot választottatok-e. Két típus közül választhattok: a négyhetes expressz tanfolyamok a nyelvvizsga előtti ismétlésben, valamint a feladattípusok megismerésében segítenek, az alaptanfolyamok pedig azok számára készültek, akiknek több idejük van a felkészülésre.

Szívesen tesztelnétek a szókincseteket? Az internetpolyglot.com-on először az anyanyelveteket és a tanult nyelvet kell megadnotok, majd nyolc-nyolc szót, illetve a fordításukat kell összepárosítanotok. A forvo.com-mal több tucat nyelv szavainak kiejtését gyakorolhatjátok, több mint 50 ezer tételt találhattok például francia, spanyol, olasz és arab nyelven.

Online segítség a jogosítvány megszerzéséhez

110-120 ezer forint – becslésünk szerint legalább ennyit kell fizetnetek a B kategóriás jogosítvány megszerzéséért. Az elméleti és a gyakorlati oktatás, a KRESZ- és a forgalmi vizsga, valamint az egészségügyi alkalmassági vizsgálatok díját mindenképpen ki kell fizetnetek, de sokat spórolhattok azzal, ha ingyenesen letölthető szabályzatokból tanultok, tudásotokat pedig szintén ingyenes, online feladatsorokkal tesztelitek.

A kreszabc.hu oldalon magukat a szabályokat olvashatjátok el, az autosuli.hu oldalon pedig nemcsak a KRESZ legnehezebb pontjairól találtok részletes magyarázatokat, hanem a műszaki kérdésekre és a forgalmi vizsgára is készülhettek az összefoglalók segítségével.

Válogassatok az ingyenes, online tesztek közül

Ha az elméleti alapozás megvan, próbáljátok ki az online teszteket: az autosuli.hu mellett a webkresz.hu-n is témakörökre bontva találjátok meg a feladatsorokat, a helyes megoldást minden kérdés után megkapjátok. A kreszteszt.info oldalon ötvenöt kérdés közül válogathattok, és a helyes megoldás mellett magyarázatot is kaptok.

Külön vagy egybe? Hosszú vagy rövid? A legjobb helyesírási tesztek

Nem szeretnétek, ha hiba maradna a motivációs leveletekben vagy az önéletrajzotokban? Érettségire vagy vizsgára készültök? Vagy egész egyszerűen szeretnétek kipróbálni, tudtok-e helyesen írni? A helyesírási szabályzatot több oldalról letölthetitek, az aktuális kedvencünk azonban az MTA Nyelvtudományi Intézetének helyesírási oldala, ahol - amellett, hogy a problémás szavakat beírhatjátok a keresőbe, amely kidobja a helyes írásmódot - a szabályzatban témakörökre bontva keresgélhettek.

Az MTA helyesírási oldala. Érdemes kipróbálni

Ha pedig kíváncsiak vagytok, hány pontot szereznétek egy helyesírási teszten, próbáljátok ki a szerkeszt.hu-t, ahol száz szó két-három verzióját kapjátok meg, ezek közül kell kiválasztani a helyes alakot. A kiértékelés után nemcsak a százalékos eredményt kapjátok meg, a rendszer zölddel jelzi a jó, pirossal a rossz válaszokat.

A tantaki.hu-n az egybe- és különírás szabályait, a földrajzi nevek helyesírását is gyakorolhatjátok - egyszerre csak egy kérdést kaptok, a teszt azonban azt is méri, hány másodperc alatt oldottátok meg a feladatokat.

A tantaki.hu. Két-három írásmód közül kell kiválasztanotok a helyes megoldást