szerző:
Eduline

Hétfőn az emelt szintű informatikavizsgával folytatódik az érettségi szezon. Milyen témakörök kerülnek elő a gyakorlati vizsgán? Hány percet kapnak a diákok a feladatok megoldására?

A gyakorlati vizsgán a vizsgázóknak egy központi feladatsort kell megoldaniuk.

Mennyi idő van a viszgára?

Emelt szinten 240 perces a gyakorlati vizsga, az időt tetszésetek szerint oszthatjátok be, a feladatok megoldási sorrendjét is ti határozzátok meg.

Hány pontot érnek a feladatok?

A vizsgán különböző témakörökből kaptok feladatokat: a szövegszerkesztést, a prezentációt, a grafikát és a weblapszerkesztést tartalmazó feladatsor megoldásáért 30 pont, a táblázatkezelésért 15 pont, az adatbázis-kezelésért 30 pont, míg az algoritmizálásért és az adatmodellezésért 45 pont jár.

Érettségizzetek velünk!

Az Eduline-on az idén is megtaláljátok a legfrissebb infókat az érettségiről: a vizsgák napján reggeltől estig beszámolunk a legfontosabb hírekről, megtudhatjátok, milyen feladatokat kell megoldaniuk a középszinten vizsgázóknak, de az emelt szintű írásbelikről is nálunk találjátok meg a tudnivalókat.

És ami a legfontosabb: az írásbeli után nálunk nézhetitek át először a szaktanárok által kidolgozott, nem hivatalos megoldásokat.

Délutánonként arról olvashattok, hogy mit gondolnak a tanárok és a vizsgázók a feladatsorokról, és persze ti is leírhatjátok véleményeteket kommentben, sőt a szaktanároktól is kérdezhettek.

Ha elsőként szeretnétek megkapni a megoldásokat, lájkoljátok Facebook-oldalunkat. A 2018-as érettségiről itt találjátok legfrissebb cikkeinket.

Milyen tételek vannak a szóbelin?

Az emelt szintű szóbeli vizsga központi tételsor alapján zajlik, amit itt megnézhettek.

A digitális műveltséget mérik

Az emelt szintű informatikaérettségi feladatait két részre lehet osztani: a gyakorlati vizsga egyrészt a digitális műveltséget méri, azt, hogy mennyire tudjátok használni az irodai csomagot, tudtok-e weblapot, táblázatot és szöveget szerkeszteni, képeket kezelni, illetve prezentációt készíteni. Ilyen tudás nélkül nem lehet az egyetemen boldogulni.

Az emelt szintű vizsga másik része a programozáshoz kapcsolódik: Charaf Hassan, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Karának egyetemi tanára korábban az eduline-nak úgy nyilatkozott, csaknem mindegy, hogy az egyetemre felvételiző diákok melyik nyelven tudnak programozni, a lényeg, hogy a programíráshoz szükséges gondolkodásmódot elsajátítsák.

A németérettségiről szóló tudósításunkat itt találjátok.

Egy ismert DJ-ről és az egydolláros szemüvegről is kaptak szöveget a diákok a németérettségin.