szerző:
Csik Veronika
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Azért, hogy könnyebb legyen a felkészülés az érettségire, az érettségi előtti napokban az Eduline-on szaktanárok segítségével járunk utána, hogyan lehet felpörgetni a tanulást, milyen buktatói vannak a különböző feladattípusoknak, mire érdemes odafigyelni. Cikksorozatunk kilencedik részében azoknak hoztunk pár tanácsot, akik tartanak a matektól.

"Azoknak, akik tartanak a matektól és középszinten a minimumra mennek, nagyon fontos, hogy az első feladatrészben jól teljesítsenek és igyekezzenek minél több egyszerűen megszerezhető pontot bezsebelni" – mondja Rubovszky Cecília, a Studium Generále matekszekciójának vezetője.

A középszintű, írásbeli matekérettségin összesen 100 pontot lehet szerezni. Az első feladatlapban maximum 30 pont, a második feladatrészben pedig összesen 70 pont érhető el. Az első feladatlap megoldására, azaz 12 feladatra 45 percet kapnak a diákok, ha letelik az idő, a felügyelő tanárok összeszedik a lapokat.

Hogyan lehet erre felkészülni? Nagyon sok gyakorlással. Minél több feladatsort megoldotok időre, annál nagyobb rutinotok lesz a 45 perc alatt megoldandó feladatokban. Azért nagyon fontos, hogy időre gyakoroljatok (itt is), mert az első feladatsorban viszonylag kevés idő jut egy-egy feladatra, még kevesebb idő az ellenőrzésre. Viszont, ha rutint szereztek már a felkészülés alatt, a vizsgán is könnyebben fog menni a megoldás - tanácsolja a matektanár.

Mivel a második részben is vannak az elsőhöz hasonló részfeladatok, pár pont megszerzésével abban a kérdéssorban is, talán meg is van a sikeres vizsga – mondja az SG szekcióvezetője. Nagyon fontos, hogy a gyakorlás alatt mindig nézzétek meg a megoldókulcsokat is, és ha valamit elrontottatok, akkor igyekezzetek még most kijavítani a hibát – a javítókulcsokból nagyon sokat lehet ugyanis tanulni.

Ha valaki nem érzi magát elég jónak matekból, akkor sem kell izgulni. A középszintű érettségi ugyanis nagyrészt arra kérdez rá, amit a felkészülés alatt be lehet gyakorolni: típusfeladatokat.

Ha nektek is a matek a mumus, akkor itt találtok profi tippeket a felkészüléshez, itt pedig a leggyakrabban előkerülő hibákat szedtük össze, egy kis segítséggel, hogyan kerülhetitek el őket. Ha nem a matekra, hanem a törire készülnétek inkább, akkor itt találjátok a szaktanári tanácsokat és a cikksorozatunk korábbi részeit.