szerző:
Eduline

Kedden a matekvizsgával folytatódik a 2013-as tavaszi érettségi: az eduline-on minden fontos információt megtaláltok, beszámolunk a feladatokról, diákokat és tanárokat kérdezünk arról, mennyire tartják nehéznek az idei tesztet, 13 órakor pedig jövünk a nem hivatalos, szaktanárok által készített megoldásokkal. Köszönjük a matematika érettségi nap támogatását a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karának!

8:10
Itt vannak a hivatalos megoldások - hány pontot szereztetek?

A középszintű matekérettségi hivatalos megoldása

Itt van az emelt szintű matekérettségi hivatalos megoldása.

17:39
Holnap reggel 8-kor jövünk a hivatalos megoldásokkal

A közép- és az emelt szintű matekérettségi javítókulcsát, na meg az idegen nyelvű matekérettségi megoldásait is megtaláljátok az eduline-on.

16:28
A gráf okozta a legnagyobb problémát?

Az elmúlt évekhez képest valamivel nehezebbnek találták a középszintű matekérettségit az eduline-nak nyilatkozó diákok. Az első, 45 perces résznél pont belefértek az időbe, a második részben a gráfelméleti és az egyenletes feladattal volt gondjuk. Van, aki a hármasnak is örülne, de van, aki szerint a 90 százalék is meglesz. Diákok véleménye a matekérettségiről. A teljes cikket itt olvashatjátok el.

14:50
Tanárok a középszintű matekérettségiről

A középszintű érettségi követelményeinek megfelelő feladatsort kaptak a diákok a matekérettségin, néhány feladat azonban meglephette őket - mondták az eduline által megkérdezett matektanárok. Több olyan példa is volt, amelyet általános iskolai tudással is meg lehetett oldani. A cikket itt olvashatjátok el.

13:55
Minden rendben volt

Az idei érettségi vizsgák harmadik napja is rendben lezajlott, a matematika írásbelikről semmilyen észrevétel, bejelentés nem érkezett - közölte az Oktatási Hivatal az MTI-vel.

13:53
"Ez volt az utóbbi évek legnehezebb feladatsora" - diákok az emelt szintű érettségiről

Kamatszámítás, deriválás, sík- és koordinátageometria, valószínűségszámítás - ilyen feladatok voltak az emelt szintű matekérettségin. Az eduline-nak nyilatkozó végzősök szerint a mostani volt az utóbbi évek legnehezebb feladatsora, volt, aki egy-egy példához hozzá sem tudott nyúlni. A budapesti Szent István Gimnázium diákjaival beszélgettünk. A cikket itt olvashatjátok el.

13:00

Itt pedig a második rész feladatlapjait és a nem hivatalos megoldásokat tudjátok megnézni.

12:40
Itt van az első rész nem hivatalos megoldása

Szaktanáraink ilyen megoldásokat javasolnak - pár perc, és jövünk a középszintű érettségi második részének nem hivatalos megoldásával.

12:00
Vége az emelt szintű vizsgának is

Kinek hogy sikerült a matekérettségi? Közép- vagy emelt szinten vizsgáztatok? Írjátok meg kommentben, mennyire tartottátok nehéznek a feladatsort!

11:55
Egy óra múlva jövünk a nem hivatalos megoldásokkal

Addig is: a tegnapi középszintű magyarérettségi hivatalos megoldását itt nézhetitek meg, az emelt szintű feladatsorát pedig itt.

11:00
Most ért véget a középszintű matekérettségi

Tollat letenni, feladatot beadni - vége a középszintű matekérettséginek. 180 perc alatt kellett megoldani a két feladatsort - 13 órakor megtudhatjátok, hány pontot szereztetek. Az emelt szinten érettségizők még egy óráig dolgozhatnak, a nehezebb vizsga ugyanis négyórás.

10:42
Így érettségiztek ti

Vagyis nem ti, hanem a nagykanizsai Batthyány Lajos Gimnázium végzősei:

További képeket nézegethettek ide kattintva

10:10
Ilyenek a feladatok a matekérettségi második részében

Mértani és számtani sorozat, koordinátageometria, szöveges feladat, gráfelmélet, valószínűségszámítás, térgeometria, egyenlet és egyenlőtlenség - ezek a témakörök szerepelnek a középszintű matekérettségi második részében. A diákoknak összesen öt feladatot kell megoldaniuk, 135 percük van. A részleteket itt olvashatjátok.

9:15
Forgalmi káosz Óbudán, van, aki lekéste az érettségit

Több érettségiző nem érkezett meg időben az írásbeli vizsgára az Árpád hídon történt baleset miatt. A Bláthy Ottó Titusz Informatikai Szakközépiskola és Gimnáziumban egy diák késett, őt az írásbelire már nem engedték be, csak a szóbelin elért eredményét fogják beszámítani - mondta az iskola titkársága az eduline-nak. Összefoglalónkat itt olvashatjátok el

9:01
Így kezdődött a matekérettségi

A HVG fotósai a Keleti Károly Közgazdasági Szakközépiskolában jártak - nézzétek meg képeiket itt.

8:45
Itt vannak az első infók a középszintű matekérettségiről

Halmazelmélet, statisztika, függvény, síkgeometria, koordinátageometria, térgeometria, kombinatorika és valószínűségszámítás - ezek a témakörök is szerepelnek a középszintű matekérettségi első feladatosorában, amelyet a diákoknak 45 perc alatt kell megoldaniuk. Összefoglalónkat itt olvashatjátok el.

8:14
A hétfői magyarérettségi hivatalos megoldása - jól válaszoltatok?

Itt a középszintű magyarérettségi hivatalos megoldása.

Az emelt szintű magyarérettségi hivatalos megoldása

8:00
Megkezdődött a matekérettségi

Ebben a percben megkezdődött a 2013-as matekérettségi. Középszinten 81 ezren, emelt szinten 4 ezren vizsgáznak.

7:40
Van, aki angolul érettségizik matekból

Matematikából középszinten angol, francia, horvát, német, olasz, orosz, román, spanyol, szerb és szlovák nyelven, míg emelt szinten angol, francia és német nyelven is lesz vizsga.

7:00
Milyen feladatokat kaptak a diákok tavaly?


A 2012-es őszi középszintű érettségin volt valószínűségszámítás, statisztika, függvényes feladat és térgeometria is, a 2012-es tavaszi középszintű érettségin többek között exponenciális és törtes egyenleteket, geometriai, halmazelméleti és statisztikai feladatokat kellett megoldani.

6:40
A matektól rettegnek az érettségizők

Évről évre matematikából teljesítenek a legrosszabbul a diákok: 2010-ben átlagosan 45,97, 2011-ben 47,85, 2012-ben pedig 49,19 százalékot értek el. Az utóbbi hat év eredményeit tantárgyanként itt nézhetitek meg.

6:00
Ezek a témakörök biztosan előkerülnek ma

Számtani vagy mértani sorozat, függvényekhez kapcsolódó példa, kombinatorika, statisztika és valószínűségszámítás biztosan lesz az idei középszintű matekérettségin is, de koordináta- és térgeometriára is lehet számítani - mondja Baloghné Békési Beáta, a matekmindenkinek.hu szakmai vezetője.

5:45
Milyen az emelt szintű matekérettségi?

Emelt szinten az írásbeli vizsga 240 percig tart. Az I. részfeladatsor négy feladatból áll, ezek több részkérdést is tartalmazhatnak. A II. részfeladatsor öt, egyenként 16 pontértékű feladatából kell négyet kiválasztani és megoldani. Az írásbeli összpontszáma 115, az első részfeladatsorért maximum 51, a másodikért 64 pont jár. Milyen feladatokat kaptak a diákok az elmúlt években? Feladatsorok és megoldások itt.

5:30
Milyen a középszintű matekérettségi?

Középszinten az írásbeli 180 percig tart. A diákoknak először az I. feladatlapot kell megoldaniuk 45 perc alatt: ez 10-12 kérdést tartalmaz, amelyek az alapfogalmakra, definíciókra, egyszerű összefüggésekre kérdeznek rá. Ezekre összesen 30 pontot kaphatnak az érettségizők.

A II. feladatlapra 135 percük van a diákoknak, a jó válaszokkal 70 pontot gyűjthetnek. Összesen öt feladatot kell megoldaniuk: három, egyenként 9-14 pontossal kell foglalkozniuk, illetve három, 17 pontos feladat közül kettőt kell kiválasztaniuk. A II. feladatlap feladatai összetettek, több részkérdésből állnak, és több témakört is érintenek. Az elmúlt évek feladatsorait és megoldásait itt nézhetitek meg.

5:15
A legális puskákat ne hagyjátok otthon

Négyjegyű függvénytáblázat, szöveges adatok tárolására és megjelenítésére nem alkalmas zsebszámológép, körző, vonalzó, szögmérő - ezeket kell magatokkal vinnetek a matekérettségire. Az érettségi vizsgákon használható segédeszközök teljes listáját itt találjátok.