Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Négyjegyű függvénytáblázat, helyesírási szabályzat, történelmi és földrajzi atlasz – ezek nélkül nem érdemes elindulni az érettségire, egy-egy helytelenül leírt szóval, hibás képlettel vagy évszámmal akár két-három pontot is veszíthettek. Összegyűjtöttük, milyen legális puskákat használhattok az írásbeli és szóbeli vizsgákon, közép- és emelt szinten.
Matematika, fizikai, kémiai és csillagászati összefüggések, adatok és táblázatok – ezt mind megtalálhatjátok a már több mint harminc éve használt négyjegyű függvénytáblázatban, ami – túlzás nélkül – a legjobban használható legális puska az érettségin.
Bármelyik kiadást be lehet vinni a közép- és emelt szintű írásbeli matekérettségire, egyedül az emelt szintű szóbelin nem lehet használni a saját példányt, de így is kérhettek olyan képlettárat, amely tartalmazza a tételsorban szereplő feladatokhoz tartozó összefüggéseket. A fizika- és a kémiaérettségin ennél is lazábbak a szabályok, ott még az emelt szintű szóbelin is használhatjátok a függvénytáblázatot.
Idén érettségizel?
Az írásbeli után azonnal szeretnéd megtudni, hány pontot szereztél? Az eduline-on rögtön a vizsga után megtalálod a középszintű feladatsorokat és a szaktanárok által kidolgozott, nem hivatalos megoldásokat. Iratkozz fel hírlevelünkre itt, így emailben is megkapod a megoldásokat magyarból, matekból és töriból, sőt szaktanárainktól is kérdezhetsz!
Számológépet a matek-, fizika-, biológia-, földrajz és kémiaérettségin használhattok – de csak olyat, amely „szöveges adatok tárolására és megjelenítésére nem alkalmas”. A feladatokhoz szükségetek lehet körzőre, vonalzókra és szögmérőre is.
Helyesírási szabályzat
Az írásbeli magyarérettségin továbbra is használhattok helyesírási szabályzatot, termenként legalább négy példánynak kell lennie. Érdemes a dolgozat végén ellenőrizni, hogy jól írtátok-e a földrajzi neveket és az összetett szavakat, a hibák miatt ugyanis akár tizenöt pontot is veszíthettek. Helyesírási szabályzatot egyébként a töriérettségin is használhattok.
A szöveggyűjtemény is fontos segédeszköz – mivel a tanárok a vizsga előtt ellenőrzik, hogy nincsenek-e jegyzetek a kötetben, érdemes teljesen szűz példányt vinni.
Történelmi és földrajzi atlasz
A történelmi atlasz is a legjobb legális puskák közé tartozik, tényleg mindent megtaláltok benne, ami csak kell: évszámokat, ábrákat és uralkodói adatokat. Az atlaszt közép- és emelt szinten, az írásbelin és a szóbelin is használhatjátok, a vizsga előtt azért érdemes átnézni, mit hol találtok.
A földrajzi atlasznak is hasznát vehetitek – a középszintű írásbeli második részénél és a szóbelin, valamint az emelt szintű szóbelin használhatjátok, az emelt szintű írásbelin viszont nem.
Tantárgy
Középszintű írásbeli
Középszintű szóbeli
Emelt szintű írásbeli
Emelt szintű szóbeli
Magyar nyelv és irodalom
Helyesírási szótár
Irodalmi szöveggyűjtemény, gyűjteményes kötet vagy más nyomtatott dokumentum
Helyesírási szótár
Irodalmi szöveggyűjtemény, gyűjteményes kötet vagy más nyomtatott dokumentum