Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Vannak látványosságok, amiket mindenki ismer, de vannak rendkívül különleges épületek, amiket kevesebb turista látogat. Kitaláljátok, hogy melyik városban nézhetitek meg ezeket a nevezetességeket?
A román kormány pénzügyi segéllyel támogatja annak a négy diáknak a családját, aki életét vesztette, illetve megsérült a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium diákotthonának részleges összeomlása miatt - jelentette be Mihai Constantin kormányszóvivő.
Az állam is milliárdokkal támogatja azt az iskolát, ami a nemzetközi cégek menedzsmentjének kínál majd angol nyelvű képzést óvodától érettségiig. A campust sok egyetem is megirigyelheti.
A limai műszaki egyetem "modern kori Machu Picchura" hasonlító új campusának ítélte oda új nemzetközi építészeti díját a Brit Építészek Királyi Intézete (RIBA).
A HVG rangsorán a 3. helyen szerepel a budapesti Szent István Gimnázium, amely most tarthatatlan állapotba került. Az iskola felében nincs fűtés, valamint a tető is beázik, a víz a villanyvezetékek mellett folyik.
Miért hívják Sóháznak a Corvinus informatikai szolgáltató és diáktanácsadó központjának helyet adó melléképületet? Miért Trefort-kert a Trefort-kert? És miért nevezték el Tüskecsarnoknak a lágymányosi sportközpontot? Utánajártunk.
67 ezer négyzetméteres, dollármilliókba került: 2004-ben adták át az Egyesült Államok egyik legfurcsább egyetemi épületét. A felsőoktatási rangsorok élén álló Massachusetts Institute of Technology Ray and Maria Stata Centerében számítástechnikai laboratóriumok, mesterséges intelligenciával foglalkozó kutatók irodái és előadótermek vannak.
Athens, Austin, Berkeley, Amherst és Ann Arbor: ezek a legszebb egyetemvárosok az Egyesült Államokban, legalábbis a U.S. News összeállítása szerint. Van, ahol ugyanannyi egyetemista tanul, mint ahány állandó lakos él, máshol egy tengerparti nagyváros hangulatát élvezhetik ki a hallgatók.
Futurisztikus központi épületet kap a németországi Leuphana Egyetem: a komplexumban a tervek szerint számos szemináriumi terem, egy kávézó, kutatói szobák és egy ezerkétszáz fős nagyelőadó is helyet kapna.
Pécsett ismét kinyitott a leázás miatt múlt héten ideiglenesen bezárt, szeptemberben átadott Dél-dunántúli Regionális Könyvtár és Tudásközpont; az üzemeltető kft. ügyvezetője beadta felmondását.
Az Oxford, a Stanford és a Princeton mellett két kevésbé ismert felsőoktatási intézmény is évről évre dobogós helyezést szerez a világ legszebb campusainak rangsorában: a Kenyon College többek között ódon épületeiről és hatalmas parkjairól, a kizárólag nőket oktató Scripps College pedig rózsakertjéről és gyümölcsfáiról vált híressé.