Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Henry Kissinger volt amerikai külügyminiszter a Yale Egyetemnek ajándékozza hozzávetőleg egymillió dokumentumból és emléktárgyból álló gyűjteményét, amely diplomata-, és tanári pályafutásának, valamint magánéletének emlékeit őrzi.
Az amerikai egyetemeken bevett hagyomány, hogy a diplomaosztón hírességek tartanak beszédet: a Yale-en idén Tom Hanks, a New York-i egyetemen Bill Clinton, a Miami Dade College-ban pedig Barack Obama búcsúztatja a végzősöket. Tizenöt perces beszédükért az intézmények többet fizetnek, mint amennyi egy-egy hallgató éves tandíja.
2016-ig felfüggesztették a Yale egyik diákkörét – amelyhez egyetemista évei alatt George W. Bush is tartozott –, miután tagjai szexista dalokat énekeltek a campuson végigvonulva. Nem ez az első eset, hogy az elitegyetem tanulóit a diáklányok zaklatásával és megfélemlítésével vádolják.
Több mint kétezer cégnek, egyetemnek és közszereplőnek gyűlt meg a baja az elmúlt években a cybersquatterekkel, vagyis domaintolvajokkal. Bár oktatási intézményeket viszonylag ritkán ér ilyen támadás, több elitegyetem – például a Harvard, a Yale és az Oxford – volt kénytelen bírósághoz fordulni.
Felvették a Yale és a Harvard Egyetemre is annak a professzorasszonynak a nagyobbik lányát, aki a közelmúltban nagy vitát váltott ki szigorú kínai gyermeknevelési módszereinek leírásával.
Nyomozást indított a rendőrség a Yale egyik farsangi bulija ügyében. Az egyetem egyik diákkörének zárkörű partija odáig fajult, hogy több hallgatót kórházba kellett szállítani.
A Harvard és a Yale állandó toplistás szereplője a nemzetközi felsőoktatási rangsoroknak: a Yale alapítói soha nem is titkolták, hogy a Harvard konkurensét álmodták meg 1701-ben. Számításukat igazolja, hogy a két intézmény ma már nemcsak a tudományok, hanem a művészetek és a sport területén is egymás legnagyobb riválisának számít.
A világ egyik legjobb egyetemének tartott Yale a Szingapúri Egyetemen alapít a saját neve alatt futó bölcsészkart, amit habár az ázsiai kormány finanszíroz, állítólag ígéretük van arra, hogy semmiféle politikai nyomás nem fogja érni az ott folyó oktatást.
A Yale egyetem diákjai gyertyás virrasztással gyászolják eltűnt diáktársukat, Annie Le-t, akit a rendőrök befalazva találtak meg az oktatási intézmény egyik laboratóriumában. A 24 éves kínai származású lány az esküvőjére készült, a rendőrség szerint elképzelhető, hogy féltékenységből ölték meg. A laborba csak diákoknak, tanároknak és a személyzetnek volt bejárása.
Ha meg szeretnéd hallgatni a világ legjobb egyetemein a leghíresebb tanárok által tartott előadásokat, ma már nem kell mást tenned mint odaülnöd a számítógéped elé. Harvard, Princeton, Stanford, Yale vagy esetleg a Berkeley érdekel? Csak választanod kell szemináriumot és hátradőlni a fotelben.
2008. október 13. és 15. között – 9 ország 44 felsőoktatási intézménye részvételével – került sor az International College Days 2008 elnevezésű nemzetközi felsőoktatási kiállításra Münchenben és Berlinben. Olyan rangos külföldi egyetemek mellett, mint a Yale és a londoni Richmond University Magyarországot, illetve az egész kelet-közép európai régiót a Budapesti Gazdasági Főiskola egyedüliként képviselte.