Szeptemberben elkezdődik a papíralapú bizonyítványok kivezetése
Az elsősöknek már csak digitális bizonyítványaik lesznek.
Az elsősöknek már csak digitális bizonyítványaik lesznek.
A bíróság döntése szerint magyarázatot kell adnia a kormánynak arra, hogy mi szükség volt a pedagógusok egyesülési jogának és a bírósághoz fordulás jogának szélsőséges korlátozására.
Florida kormányzója aláírta az Egyesült Államok egyik legszigorúbb törvényét, ami a közösségi oldalak használatára vonatkozik.
A francia miniszter szerint a muszlim nők által viselt hosszú, bő ruhadarab sérti a törvényüket, viselése az iskolában „politikai támadást” jelent a szekularizáció ellen.
Nem kapkodták el a dolgot. Jöhet a keresgélés, mi került bele a szakszervezetek észrevételeiből és mi nem. A kormányrendelet melléklete tartalmazza a hátrányos helyzetűekkel foglalkozókat megillető illetménytöbblet kapcsán azoknak a településeknek a felsorolását is, amelyek felzárkózó vagy kedvezményezett településnek minősülnek.
Nyolcvanhárom oldalas dokumentumot augusztus 8-ig lehet véleményezni.
A tálib kulturális bizottság elnöke szerint a női sport szükségtelen és helytelen.
A kormány ezzel nemcsak a szülők anyagi helyzetén könnyítene, de a gyermekvállalási kedvet is növelné.
A Melegség és elfogadás trénere szerint évente mindössze 40-50 intézményben voltak ilyen típusú foglalkozások.
Ilyen és ehhez hasonló kérdéseket boncolgat a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezet (PDSZ) miután kedden az országgyűlés megszavazta a "pedofil törvény" néven elhíresült javaslatot.
Néhány nap alatt egy ország ismerte meg a 16 éves Kovács Kristóf nevét, ő volt ugyanis az egyetlen, aki ismerte az önkormányzati törvényt és ezzel megmentette a kecskeméti közgyűlésen kialakult helyzetet. A fiút most a jövőbeni terveiről kérdeztük, illetve arról, hogyan élte meg a hirtelen médiafigyelmet.
A diákon kívül senki nem ismerte az önkormányzati törvényt, ő mentette meg a kecskeméti közgyűlést.
Egyelőre mégsem küldik haza azokat a diákokat Amerikából, akiknek szeptembertől csak online képzése lesz.
Megjelent az új szakképzési törvény a november 28-ai Magyar Közlönyben. A jogszabály értelmében a szakoktatók jövő júliustól a munka törvénykönyve hatálya alá tartoznak majd, a szakszervezetek tiltakozása ellenére.
Megszavazta az Országgyűlés az új szakképzési törvényt, ami alapján a következő tanévtől átalakul a szakképzés rendszere: változik az iskolák megnevezése, a képzés hossza, az oktatók jogállása, a diákok a cégeknél munkaviszony keretében vesznek részt a gyakorlaton, az általános iskolát be nem fejezőket pedig "dobbantóprogram" segítségével próbálják meg szakmához juttatni. A szülő kötelessége lesz gyermekét 18 éves koráig vagy egy részszakma megszerzésig taníttatni.
Az általános iskolai tanórák, foglalkozások reggel 8-tól egészen délután 4-ig tartanak, de mi a teendő, ha korábban szeretne egy diák eljönni az iskolából?
Az Országgyűlés módosította a büntető törvénykönyvet, így januártól szigorúbban büntethető a 12 évesnél fiatalabb gyermekek sérelmére elkövetett szexuális erőszak.
A Magyar Nemzetnek név nélkül nyilatkozó forrás azt állította, a kormány biztos benne, hogy nem kaszálja el az Alkotmánybíróság a törvényt.
Az írónak is fontos volt, hogy annak idején szakértők foglalkoztak vele.
A CKP szerint elfogadhatatlan, hogy Húsvétkor kellett volna a nagyon is lényeges változtatásokat hozó módosító javaslatot véleményezni.