Ki kell ábrándítsunk: nem lesz kék a Hold éjjel
Lehet, hogy ti is láttátok már azt a hírt a Facebookon, hogy különös égi jelenségnek leszünk tanúi ma éjjel. Állítólag kék lesz a Hold. De csak állítólag.
Lehet, hogy ti is láttátok már azt a hírt a Facebookon, hogy különös égi jelenségnek leszünk tanúi ma éjjel. Állítólag kék lesz a Hold. De csak állítólag.
Láttatok már vízgömbbe dobott pezsgőtablettát? És mindezt egy űrállomáson?
Miért olyan elterjedt a nézet, hogy az emberi lélek 21 grammot nyom, miért pont ennyit, és mi ebből az igazság? Újabb tudományos tévhitet leplezünk le.
Csak nehezen jutnak eszedbe a dolgok? A tudósok szerint egy kis alvás segíthet.
Mivel helyettesítették a vécépapírt, és hová ürítették az éjjeliedényeiket az ókori rómaiak? Ezt biztosan nem tanították töriórán.
Egy animációban mutatják be, milyen lenne, ha fénysebességgel száguldanánk végig a Naprendszerben.
Az ókori Görögországot mint a demokrácia bölcsőjét emlegetik, pedig a mai értelemben véve nem is volt demokrácia, ráadásul maguk a görögök is utálták.
Felejtsétek el, amit az óvodában gondoltatok a Napról, és azt is, amit a filmekben láttatok: ezzel a négy tudományos ténnyel bebizonyítjuk, hogy a világűr egyáltalán nem olyan, mint amilyennek elképzeltétek.
Mi történik, ha a magasból ledobsz egy kosárlabdát? Nos, valószínűleg fejen találsz valakit. De mi van akkor, ha brutálisan magasból dobod le?
Mit jelent a nevében a "Vinci", miért tartóztatták le huszonéves korában, és ki vette meg több milliárd forintért az egyik kéziratát? Öt érdekesség Leonardo da Vinciről.
A skótok ünnepnapokon a mai napig felveszik a kiltet, mint sokan hangoztatják azért, mert nemzetükben elevenen él az ősi, szabadságszerető népszellem. Csakhogy a skótszoknya egyáltalán nem ősi, hiszen csak a 17. században jelent meg.
Mi baja volt a zseniális fizikusnak az ékszerekkel és a hajjal, hogyan találta fel száz évvel ezelőtt a mobilinternetet, és mivel tudott segíteni barátja, Mark Twain emésztési problémáin?
A csótányok nem bírják olyan jól a radioaktív sugárzást, mint ahogyan azt a közhiedelem tartja. De mi köze ehhez a hatvanas évek hippimozgalmainak? Újabb tudományos tévhit hátterét mutatjuk be.
A nyelvetek hegyével az édeset, a széleivel pedig a sósat és a savanyút érzékelhetitek? Kóstoljatok meg egy limonádét, és felejtsétek el gyorsan, amit az iskolában tanítottak.
De ha a paradicsomról ezt már tudtad, akkor is tud a lenti videó újat mutatni. Azt például tudtátok, hogy a banán bogyós gyümölcs, míg az eper és a málna nem? Na és mi a helyzet a mogyoróval?
Most akkor Winston Churchill élt, vagy csak kitalált személy? Becsap kétszer ugyanoda a villám?
Mikor haltak ki a mamutok, mi történt Albert Einstein szerveivel, és ki mentette meg Lincoln elnök fiának életét?
Ha megnézitek ezt a videót, garantáltan másképp fogtok gondolni például a banánra vagy a pattogatott kukoricára.
Honnan lehet tudni, hogy az autó melyik oldalán van a tanksapka? Miért nem érdemes antibiotikumot szedni, ha vírusos fertőzésetek van? Mi a baj azzal, hogy gömbakváriumban tartjátok az aranyhalakat?
Tíz tudományos tévhit, amelyet mindenki igaznak gondol - pedig nem azok.