Híres magyarok-kvíz: mennyit tudtok a feltalálóinkról?
A Rubik-kockát az egész világ ismeri, de azon túl is hosszan sorolhatnánk a magyarokhoz köthető találmányokat. Ti mennyit ismertek?
A Rubik-kockát az egész világ ismeri, de azon túl is hosszan sorolhatnánk a magyarokhoz köthető találmányokat. Ti mennyit ismertek?
Maddie Richardson egy amerikai általános iskolában szeretteti meg a tudományt a gyerekekkel. A Tiktok imádja a módszereit.
Mindkét magyar csapat bronzérmes lett a nemzetközi versenyen.
Bár a koronavírus elleni védőoltással kapcsolatban számos tudományos publikáció született már az elmúlt bő egy évben, még mindig sok a kérdés. Most ezekre válaszol a Magyar Tudományos Akadémia.
Az MTA középiskolai programjában minden gimnáziumba az iskola végzett és azóta kutatóként dolgozó öregdiákjai mennek vissza.
A TED Ed videója újabb kérdésre keresi a választ.
Természettudományos témákból válogattunk nektek kérdéseket - van benne egy kis fizika, egy kis föci és biosz is.
Az a bizonyos "mintha ez már megtörtént volna" érzés talán nem is abból fakad, amire gondolnánk.
Autóban vagy buszon ülve olvasnátok, de egy-két fejezet után le kell tennetek a könyvet, mert hányingeretek lesz? Utánajártunk, mi okozza a rosszullétet.
Már az iskolában is kiemelkedően teljesített, évekig szinte mindenkivel elhitette a Theranos és annak vezetője Elizabeth Holmes, hogy képes lesz megreformálni az egészségügyet. Azonban ez volt az egyik legnagyobb átverés az utóbbi években.
Újabb magyar sikerrel indul a hét.
Ha ma csak egyetlen videót néztek meg, ez legyen az.
Miért van, hogy az emberek nagy részének a jobb az ügyesebb keze, de mi teszi különlegessé a többieket?
Az ELTE matematika alapszakán végzett hallgató nyerte a 28. International Mathematics Competition for University Students (IMC), kifejezetten egyetemistáknak megrendezett nemzetközi versenyt.
A hét nagy tudományos eredménye: sikeresen teljesítették a "pillecukortesztet" a tintahalak is. De mi is az a "pillacukorteszt" és amúgy milyen állatok tudják még teljesíteni? Belemerültünk a tudományos kísérletekbe.
Ma már mindenki nyugodtan aludhat: régóta vitatott kérdésben jutottak egyezségre a csillagászok.
Egy orvosegyetemi neuropszichológia írásbeli vizsgán már átmegy a PTE ÁOK és az IBM által közösen fejlesztett, mesterséges intelligencia által működtetett chatbot.
Egy friss tanulmány szerint az agyba vezetett áram könnyíti a nyelvtanulást, gyorsabban és gördülékenyebben megy.
A híres emberek életében általában már gyerekkorban megmutatkozik, hogy valamiben kiemelkedőek, tehetségesek. Utánajártunk öt híres, és inspiráló történelmi személy gyerekkorának.
Jól ismeritek legalább névről a különböző tudományterületeket? A következő kvízben kipróbálhatjátok, hányat ismertek.