Gondolnád, hogy ezekből a tinikből lettek a világ leghatalmasabb emberei?
Képek, amiken a szereplők még akkoriban nem sejthették, milyen hatásuk lesz a történelemre.
Képek, amiken a szereplők még akkoriban nem sejthették, milyen hatásuk lesz a történelemre.
Te is szereted a kólát? És láttad már, mi történik a fogaiddal miatta?
Átadták a kimagasló tudományos eredményekért odaítélt, összesen 22 millió dollárral (6,4 milliárd forinttal) járó élettudományi, matematikai és fizikai díjakat a kaliforniai Szilícium-völgyben. A Breakthrough Prize a világ egyik legnagyobb pénzjutalommal járó tudományos elismerése, a Nobel-díjjal még fele ennyi pénz sem jár.
Miért nem esik le a repülőgép? Miért kék az ég? Miért nedves a víz? – a brit szülők többsége képtelen válaszolni, ha gyerekeik ezekhez hasonló kérdéseket tesznek fel nekik. Sokan inkább kitalálnak valamit, csak nehogy a gyerek előtt kelljen beismerni, mennyire tájékozatlanok alapvető tudományos kérdésekben.
A „hülyeség” pszichológiájáról végeztek kutatást az Eötvös Lóránd Tudományegyetemen (ELTE).
Az MIT kutatói már átlátnak a falon. Az amerikai műszaki egyetem csapata most azon is kénytelen gondolkodni, hogy érjék el, hogy ne kerüljön rossz kezekbe a technológia, ugyanis egyáltalán nem kémkedésre szánták a találmányt.
Tudod mi az a narantsszínű kéngyúlatsavas dárdats? Nem? Nos, egy kémiai fogalom a magyar nyelvújítók szerint.
Tanulni kéne a soron következő vizsgára, mégis 10 percenként ránéztek a telefonra, hogy írt-e valaki Facebookon, mit osztottak meg a haverok és mi történik a nagyvilágban? Tény, hogy a közösségi média képes elvonni a figyelmet a tanulástól, és komolyan ronthatja a tanulmányi eredményeket. Egy neurológus azonban segít abban, hogy kevésbé legyen rossz hatással a jegyekre az okostelefon.
Előfordulhat, hogy egy gép jobban ismeri az emberi viselkedést, mint egy másik ember? Az MIT kutatói most egy lépéssel közelebb kerületek ehhez az ijesztő forgatókönyvhöz. Egy masina elég pontosan meg tudta mondani, mely hallgatók véreznek el az adott kurzuson. Küszöbön az intelligens robotok kora?
Talán bele se gondoltatok, hogy a mindennapos cselekvéseitek is rontják a szellemi teljesítményeteket.
Bár nagyon egyszerű lenne, ha alvás közben is tanulhatnánk, pusztán azzal, hogy hallgatjuk a leckét, ez egyelőre nem járható út. A kutatások azt azonban bebizonyították: ha lefekvés előtt tanulunk, azt könnyebben jegyezzük meg.
Elgondolkodtál már azon, hogy miért kopogjuk le és miért fán, ha szerencse ért minket vagy éppen elkerültünk valami bajt? A tudósok elvileg megtalálták a magyarázatot.
Vasárnap este vagy hétfő hajnalban érdemes lesz az eget fürkészni, ugyanis lehet, hogy Magyarországon is látható lesz az északi fény.
Tudtátok, hogy akkora energia van bennetek, mint 30 hidrogénbomba? Vagy hogy a tüsszentést miért nem szabad visszatartani? És azt, melyik a világ legerősebb élőlénye?
A kutatók szerint kezdetben volt egy ősnyelv, és elképzelhető, hogy ismét mindenki ugyanazon a nyelven fog beszélni a jövőben.
Biztos veletek is volt már olyan, hogy egy dogaírás közben a nagy csendben éppen a ti hasatok kordult meg. Ez roppant kínos tud lenni, ugyanakkor nem nagyon lehet ellene tenni. De vajon miért korog a hasunk?
A sors olykor kegyetlen tréfát űz a feltalálókkal, akik miközben a valami új dolgot kutatnak és fejlesztenek, saját találmányuk áldozatai lesznek.
Ti is úgy tanultátok vagy hallottátok, hogy a Nap sárga, a Vénusz meg a Föld ikertestvére? Elég sok tévhit kering még mindig.
Számos ikonikus kép van, amely a történelem nagy pillanatait kapta el. De vajon mi volt előtte? Milyen lehetett más szemszögből. Most ezeket mutatjuk meg.
Előfordult, hogy sietni kellett, de nem találtad a lakáskulcsod? Tudtad, hogy a konyha-előszoba tengelyen van valahol, de a pontos helyére nem emlékeztél? Vajon hogyan működik a memória? Miért emlékszünk jobban szeretteink születésnapjára, mint Napóleonéra? És valóban segít felidézni valamit, ha visszamész arra a helyre, ahol megtanultad?