Közoktatás Eduline

A közoktatási törvény elfogadása is szeptemberre csúszhat

Elolvasom

Alapvető közoktatási kérdésekben folyik vita a minisztériumok között, ezért elképzelhető, hogy az új közoktatási törvény tervezete is csak szeptemberben kerül a Parlament elé – mondta Pokorni Zoltán az m1 Ma Reggel című műsorában. A fideszes oktatáspolitikus szerint a 16 éves kor helyett inkább valamilyen képzettség megszerzéséhez kellene kötni a tankötelezettséget.

Közoktatás Eduline

Pokorni: horribilis összegbe kerülne az iskolák államosítása

Elolvasom

Komoly viták voltak a Fidesz-frakcióban, sőt a Fidesz elnökségén belül is a Széll Kálmán-terv nyilvánosságra hozatala előtt, mivel háttérbe szorultak a szakmapolitikai megfontolások - mondta a Hírszerzőnek adott interjújában Pokorni Zoltán. A Fidesz elnökségi tagja szerint veszélyes a tankötelezettség 15 éves korra való leszállítása, és az iskolák államosítását is meggondolná.

Közoktatás Eduline

Fontos változás: nem lesz ingyen a tankönyv, öt tárgyból kell érettségizni

Elolvasom

Már zajlik a közoktatási törvény kodifikációja, de még vannak vitás kérdések, amelyekről a jövő héten a kormány dönt - nyilatkozta a Nemzeti Erőforrás Minisztérium közoktatási helyettes államtitkára a Magyar Nemzetnek. Az Index úgy tudja, hat helyett mégis öt tárgyból kell majd érettségizni, és új tantárgyak kerülnek az iskolai tantervbe.

Közoktatás Eduline

Még Hoffmann Rózsa is szembemegy a kormány oktatási tervével

Elolvasom

Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár szerint a tankötelezettséget 16 éves korig kellene fenntartani. Pálinkás József, a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) elnöke is a 16 éves korhatár mellett érvelt a PISA 2009 címmel tartott csütörtöki budapesti konferencián, amelyen Pokorni Zoltán (Fidesz) , az Országgyűlés oktatási, tudományos és kutatási bizottságának tagja is felszólalt.

Közoktatás Eduline

Hoffmann Rózsa: ha fogadni kellene, a 16 éves korhatárra tennék

Elolvasom

A felsőoktatási törvény előkészítésével áll a legjobban az oktatási államtitkárság, a tervezet egyes elemeiről azonban még mindig egyeztetnek a minisztériumokkal és a szakmai szervezetekkel – mondta Hoffmann Rózsa, aki szerint a Széll Kálmán-terv nagy vitát kiváltott eleme, a tizenöt éves korig tartó tankötelezettség „nincs kőbe vésve”. Az oktatási államtitkár 16 éves korig tenné kötelezővé az oktatást.

Közoktatás Eduline

Hoffmann Rózsát nem lepték meg Orbán tervei

Elolvasom

Nem lepődött meg a tankötelezettség felső korhatárának 15 évre csökkentésén Hoffmann Rózsa. Az oktatási államtitkár szerint a múlt héten bemutatott Széll Kálmán Terv „tökéletes összhangban” van a közoktatás átalakításának koncepciójával.

Közoktatás Eduline

Sokba kerülhet, de nem ésszerűtlen Pokorni terve a kilencosztályos iskoláról

Elolvasom

Nyolc helyett kilenc évig tartaná a diákokat az általános iskolákban Pokorni Zoltán. A fideszes oktatáspolitikus szerint így jóval több idejük lenne az alapvető képességek elmélyítésére, az ismétlésre és a gyakorlásra, az elképzelés ráadásul jól rímel a 15 éves korig tartó tankötelezettségre is. A kilenc évfolyamos általános iskolai modell nem ismeretlen Európában - igaz, sok pénzbe kerül.

Közoktatás Eduline

A "problémás" diákok bukhatnak a legnagyobbat a kormány tervével

Elolvasom

A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) a leghatározottabban tiltakozik azon kormányzati szándék ellen, hogy a tankötelezettség felső határát a gyermek 15. életévében határozzák meg, ehhez igazítva az iskolarendszert; a tömörülés arra szólítja fel az érintetteket, szakmai szervezeteket, hogy fejezzék ki tiltakozásukat a kormányzati szándék ellen.

Közoktatás Eduline

Kifelejtette a közoktatást a Széll-terv angol fordításából a kormány

Elolvasom

Kizárólag a felsőoktatás átalakításának alapelvei szerepelnek a Széll Kálmán Terv tegnap nyilvánosságra hozott angol változatában, a tankötelezettség felső korhatárának lecsökkentése, a szakképzés rendszerének módosítása és az általános iskolák állami kézbe vétele teljes egészében kimaradt az angol „fordításból”.

Közoktatás Eduline

Kiverte a biztosítékot a tanároknál az oktatás Orbán-féle átalakítása

Elolvasom

Egyik pedagógus szakszervezet sem tartja elfogadható lépésnek a tankötelezettség tizenöt éves korra csökkentését. Mendrey László, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének elnöke szerint a módosítást semmi nem indokolja, ezért nem érti, "hogyan merülhetett fel a XXI. században". A Pedagógusok Szakszervezete szerint így diákok százezrei lépnek majd ki az iskolarendszerből használható szakma és tudás nélkül.

1 2 3 4 5 6 7