szerző:
Eduline

Az oktatási államtitkár támogatja a tankötelezettségi korhatár 16 évre csökkentését, és nem tart attól, hogy ez pedagógusok elbocsátásával járna.

Többen úgy gondolják, hogy az oktatás, tehát, hogy kinek, mikor és mit tanítanak, az politikai kérdés, mert a tananyag beállítottságot, mentalitást formál – mondta Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár a közrádió Vasárnap Reggel című műsorában. Véleménye szerint azonban inkább értékrendbeli és kulturális kérdés az oktatás, de mivel mindig az éppen hatalmon lévő politikai erő alakítja ezt a területet, ezért fordulhat elő, hogy politikai csatározások áldozatává esik.

A nemzeti alaptanterv jelenleg is folyó kidolgozásában kizárólag szakemberek vesznek részt, a politikai pártok nincsenek jelen a különböző munkacsoportokban – tette hozzá. Az államtitkár bízik benne, hogy a végeredménnyel elégedett lesz a társadalom, abban azonban biztos, hogy az ellenzék éles kritikával illeti majd az elkészült terveket, olvasható a hirado.hu-n.

Hoffmann Rózsa: nem veszi át az iskolák irányítását az állam

Hoffmann Rózsa szerint az önkormányzatoknak nem kell attól tartaniuk, hogy az iskolák irányítását átveszi a kormány, mert csupán arról van szó, hogy nagyobb szerepet vállal az állam az oktatási rendszer finanszírozásában, átveszi a pedagógusok és az ő munkájukat segítők bérének és járulékainak folyósítását. Az iskolafenntartás az önkormányzatoknál marad. Nem járnak jól a pedagógusok a központi bérfinanszírozással? Összefoglalónkat itt olvashatod el.

A tankötelezettség korhatárának tervezett leszállítása miatt a pedagógusok állásaikat féltik, de Hoffmann Rózsa államtitkár szerint erre semmi okuk nincs, hiszen nem valószínű, hogy a fiatalok tömegesen hagyják majd ott az iskolát tizenhat évesen. Nyilván lesz, aki él a lehetőséggel és az iskolapad helyett a munkát választja, de olyan kevesen és az ország egész területén elszórtan, hogy emiatt a tanároknak nem kell majd leépítéstől tartaniuk - tette hozzá. A tankötelezettség felső korhatárának módosításáról bővebben itt olvashatsz.

eduline