Annyira kevés a fizetés, hogy nem engedhetem már meg magamnak ezt a drága hobbit – pályaelhagyó tanárok vallottak
Nem egy munkát, hanem a hivatásukat hagyták ott azok a tanárok, akik egzisztenciális okokból döntöttek a pályaelhagyás mellett.
Nem egy munkát, hanem a hivatásukat hagyták ott azok a tanárok, akik egzisztenciális okokból döntöttek a pályaelhagyás mellett.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete és a Pedagógusok Szakszervezete szerint a kormány komoly uniós nyomás alatt van, így belementek abba, hogy maximum három hónap lehet a tanárok felmondási ideje. A státusztörvény tervezete ugyan enyhül - de nem eléggé a szakszervezetek szerint.
Újabb egyetem tanulmányi rendszerét törték fel. A hacker állítja; a korábbiakhoz neki semmi köze.
Rongálás és gyülekezési joggal visszaélés miatt indított eljárást a tüntetők ellen a Budapesti Rendőr-főkapitányság.
Románia, Portugália, Argentína, Lettország, Anglia, Írország - ezekben az országokban is elégedetlenek a tanárok és folyamatosak a sztrájkok, tüntetések. Megnéztük, hogy a világ néhány országában hogy áll az oktatás helyzete, illetve hogyan reagál a tüntetőkre a kormány. Van, ahol a miniszterelnök beállt beszélgetni a tüntetők közé, nálunk ez szokatlan lenne.
Április 24-én sztrájknapot tartottak a státusztörvény ellen tiltakozó tanárok, majd este tüntetés is volt a fővárosban. A tüntetők először a Belügyminisztériumhoz mentek, majd a Budai várban, a Karmelita kolostornál csatlakoztak a kordonbontó politikusokhoz.
"Jogszerű, szakszerű és arányos" volt a rendőri intézkedés a hétfői kordonbontásnál.
"Le a bosszútörvénnyel! Le az elnyomással!" néven szerveztek tüntetést az április 24-i sztrájknap után a pedagógus szakszervezetek a tanárokat korlátozó státusztörvény ellen.
Országszerte több száz intézményben sztrájkoltak tegnap a tanárok a státusztörvény bevezetése miatt, most ezekről az iskolákról hoztunk nektek egy gyűjtést.
Közleményben reagált a Belügyminisztérium a szakszervezetek hétfői akcióira, de a státusztörvényről és a béremelésekről is újra elmondták a már ismert ígéreteiket.
A Magyar Helsinki Bizottság, az egyik legrégebbi hazai civil jogvédő szervezet, akik többek között a Kölcsey Ferenc Gimnáziumból elbocsátott 5 tanárt is védik a Fővárosi Törvényszéken, egy alternatív órarenddel készült a mai sztrájknapra. A 7 klasszikus tanórába csomagolt tananyagból nemcsak izgalmas filmes és történelmi tudással gyarapodhattok, de a jogállamiság aktuális kérdéseivel is jobban képbe kerülhettek.
A miniszterelnök egy szakképzéseket népszerűsítő rendezvényen beszélt a magyar oktatásról és a pedagógusokról hétfő délelőtt.
Bár pontos adatot még nem tudunk arról, hányan vesznek részt a mai pedagógussztrájkban, a délelőtt folyamán már több intézmény, iskolák és óvodák is jelezték, ők is tiltakoznak a státusztörvény ellen.
Így (is) tiltakoznak a státusztörvény ellen.
A köztársasági elnök Tolcsván, a korábbi gimnáziumi tanárához köthetően beszélt a pedagógusokról.
A miniszter a státusztörvénnyel kapcsolatban mondta ezt a mai Kormányinfón.
A pedagógus végzettségű Kállai Kornélia január óta minden szerda reggel kiáll a hozzá legközelebb eső zebrához és így próbálja meg felhívni a figyelmet a közoktatás problémáira. Azóta egyre többen csatlakoztak hozzá, már diákok is.
Pedagógus végzettségű, bár nem oktat, de gyerekein keresztül belelát a magyar valóságba. Kállai Kornélia január óta minden szerda reggel kiáll a hozzá legközelebb eső zebrához és így próbálja meg felhívni a figyelmet a közoktatás helyzetére.
A fővárosi iskolák helyzetét részletesebben ismerjük, mert nagyobb figyelmet kaptak a sajtóban. Vidéken azonban nehezebb rávenni a pedagógusokat a nyilatkozásra, mert félnek a következményektől. Van iskola, ahol kifejezetten megtiltották a tantestületnek, hogy interjút adjanak.
Már a Nemzetközi Munkaügyi Szervezet szakbizottsága is párbeszédet javasol a még elégséges szolgáltatással kapcsolatban.