Fotók: rengeteg iskolában állt le az élet reggel 8-kor, üresen kongtak a termek
Rengeteg iskolában sztrájkoltak ma a tanárok, elhoztuk a legjobb fotókat.
Rengeteg iskolában sztrájkoltak ma a tanárok, elhoztuk a legjobb fotókat.
"A pedagógusfizetés valahol ott kellene legyen, ahol az orvosfizetés" - Péterfy Gergely, író is posztolt a mai tanártüntetés kapcsán.
A Facebookon üzent a hétfőn sztrájkoló pedagógusoknak az egyik legnépszerűbb meseíró is.
Egyre több fotót küldenek a hétfő délelőtti sztrájkot szervező szakszervezeteknek a pedagógusok, a fényképek tanúsága szerint rengeteg iskolában és óvodában sztrájkoltak az ott dolgozók.
Veiszer Alinda is otthon tartotta a gyermekét, ma csak 10-re értek be az oviba - tette közzé Facebookon.
Ma több száz iskolában sztrájkolnak ma a tanárok - mutatjuk, mit kérnek.
A Magyar Orvosi Kamara is támogatja a tanárok hétfői sztrájkját – ezt közölte a szervezet elnöksége a Facebookon.
Hétfő reggelig majdnem 58 ezren írták alá a petíciót, amelynek indítói - a hétfői sztrájkot szervező két szakszervezet - szerint a kormány "már szinte csak gyermekmegőrző helyként tekint az állami oktatásra".
Sok szakmai szervezet és egyesület állt a sztrájkoló tanárok mellé.
Az egyesület is kiáll a sztrájkoló tanárok mellett - hiszen "a gyerekek jövőjéért, nem csak önmagukért küzdenek".
A pedagógusok figyelmeztető sztrájkja mellett több szakmai szervezet is kiállt, többek között Magyar Szakszervezeti Szövetség - hétfő délután végigvonulnak a városon.
Ma két órára sok iskolában "leáll a tanítás" - a két nagy pedagógus-szakszervezet első, figyelmeztető sztrájkjához az ország sok iskolája csatlakozott. A minisztériumnak nem tetszik a döntésük.
Kétórás figyelmeztető sztrájkot tartott hétfő délelőtt a két nagy pedagógus-szakszervezet: béremelést, a munkaterhek csökkentését és a kötelező oltásról szóló döntés visszavonását követelik. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma szerint a munkabeszüntetés törvénytelen, mert a Fővárosi Törvényszéken csak elsőfokú határozatot hozott pénteken a sztrájk jogszerűségéről és a még elégséges szolgáltatásokról. A szakszervezetek szerint nem így van, a kormány "hiába jogászkodik". Hétfő délelőtt számtalan iskolában leállt a tanítás. Tudósításunk percről percre.
Pontosan mikor lesz a sztrájk, kell szülői igazolás, ha otthon marad a diák? Lesznek-e plusz órák az elmaradt órák helyett? - minden fontos kérdésre válaszolunk a tanárok január 31-i sztrájkjával kapcsolatban.
Nem ők az első iskola, akik intézményi szinten kiállnak a sztrájkoló tanárok mellett.
Pénteken megszületett a bírósági döntés: jogszerű lesz a hétfői kétórás pedagógussztrájk, azonban az Emberi Erőforrások Minisztériuma szerint törvénytelen a munkabeszüntetés. Mindeközben gyűlnek az aláírások egy újabb szóbelimentes érettségiért és egy harmadik nyelvvizsga-amnesztiáért is, a szegedi egyetem és a Pázmány már lezárta, Pécsett még tart a vizsgálat a Schadl-ügyben. Összeszedtük a hét legfontosabb oktatási híreit.
A bíróság elsőfokú határozata megszületett ugyan január 28-án, de a döntés nem jogerős, így törvénytelen a hétfői pedagógussztrájk - írta szombati, az MTI-hez eljuttatott közleményében az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi).
A Magyarországi Református Egyház Zsinati Oktatási Irodája szerint a sztrájk hétfőn törvényes úton eleve nem tartható meg.
Facebook-eseményt hozott létre az ADOM Diákmozgalom a hétfői tanársztrájk idejére - eddig több százan csatlakoztak.
A Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezetének pécsi egyetemi szervezete és az Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés is szolidaritását fejezi ki a pedagógusok január 31-i figyelmeztető sztrájkjával kapcsolatban.