A kormány szerint csak akkor lesz béremelés az oktatásban, "ha lesz rá fedezet"
Ezt az RTL Híradójának nyilatkozta a kormány a pedagógusbéremelések kapcsán.
Ezt az RTL Híradójának nyilatkozta a kormány a pedagógusbéremelések kapcsán.
Thuróczy Szabolcs egy interjúban többek között a tanárok helyzetéről, anyagi gondjaikról is beszélt.
A kérdés, hogy ki fog tanítani öt vagy tíz év múlva, ha nincs utánpótlás az oktatásban - a képek magukért beszélnek.
Az Állami Számvevőszék szerint a pedagógusok több mint 80 százalékának van megtakarítása. A tapasztalatok nem ezt mutatják.
Szerda reggel elkezdődött a 2022-es kompetenciamérés, viszont a próbaüzem nem ment túl jól az elmúlt egy-két hétben, és – úgy tűnik – élesben sem működik sokkal jobban a rendszer.
A sztrájktárgyalások leghamarabb június elején folytatódhatnak, ugyanis csak május végén alakulhat meg az új kormány. A tanári szakszervezetek azonban még mindig számolnak a határozatlan idejű sztrájkkal.
Tanévkezdésre minden oktatási dolgozónak tudnia kell, hogy mi vár rá a következő években - a szakszervezetek ez alapján fognak dönteni a sztrájk folytatásáról.
Az Állami Számvevőszék (ÁSZ) a tanárok pénzügyi kultúrájukról készült jelentést tett közzé márciusban – vette észre a Népszava.
A Pedagógusok Szakszerevezete (PSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) négy nappal a választás előtt nyílt levélben fordult a kormányhoz.
Legutóbb a január végi figyelmeztető sztrájk előtt találkoztak a felek, azonban ha ma sem sikerül megegyezniük, a szakszervezetek készen állnak egy határozatlan idejű sztrájkra is.
A kérdés az volt, hajlandó-e a kormány változtatni a korábbi álláspontján, és emelni a tanárok bérén vagy csökkenteni a leterheltségükön.
Megvannak a központi középiskolai felvételi eredményei, idén jobban sikerültek a vizsgák, mint tavaly. Közben folytatódik a január végi tanársztrájk ügye, az Oktatási Hivatal pedig közölte, hogy a tervek szerint két év kihagyás után újra megtartják a szóbeli érettségiket. Mutatjuk a hét legfontosabb oktatási híreit.
Thaiföldön kifejezetten vonzó a tanári pálya, de Franciaországban is jómódúnak számítanak az oktatásban dolgozók, és a tanári bérek Szlovákiában is sokkal magasabbak, mint nálunk - derül ki az RTL Fókusz című műsorából.
Pontosan mikor lesz a sztrájk, kell szülői igazolás, ha otthon marad a diák? Lesznek-e plusz órák az elmaradt órák helyett? - minden fontos kérdésre válaszolunk a tanárok január 31-i sztrájkjával kapcsolatban.
Sok egyetemi oktató ugyanis dolgozhatna magasabb beosztásban, így jóval magasabb fizetési kategóriába is kerülhetnének.
Nagyot ugrott a koronavírus-fertőzöttek száma több általános és középiskolában, a karanténszabályokon mégis lazított a kormány. Nemrég megdöbbentő nyílt levél került elő egy pályakezdő középiskolai tanárról, aki súlyos, mindennapos megélhetési problémákkal küzd, nem ő az egyetlen. Nemcsak tanársztrájk, hanem tüntetés is lesz január 31-én - mutatjuk a hét legfontosabb oktatási híreit.
Újabb tanárok meséltek arról, milyen az élet pályakezdő fizetéssel vagy több évtizedes tapasztalattal: a helyzet siralmas.
Elég furcsa jótékonysági akciót szerveztek.
A Squid Game után ennek kicsit más a kicsengése.
A pedagógusok azt kifogásolják, hogy a 2022-től élő 10 százalékos béremelés összességében csak 9 százalék a vonatkozó rendelet szerint, és nem is az alapbért, hanem a pótlékot emeli.