Pintér Sándor mégis személyesen egyeztet ma a tanárokkal
Ma egyeztetnek a tanárok az oktatásirányítással, de úgy tűnik, "meglepetésvendég" is lesz az eseményen.
Ma egyeztetnek a tanárok az oktatásirányítással, de úgy tűnik, "meglepetésvendég" is lesz az eseményen.
Alig pár órája derült ki, hogy ismét több iskolából bocsátottak el tanárokat polgári engedetlenség miatt, a téma a mai kormányinfón is előkerült. Sőt a tanári fizetésekről is szó esett.
Nagy a szaktanárhiány a bajai tankerületben, mégis keveset fizettek a pedagógusoknak a helyettesítsér - állítja a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ).
Hosszú levelet kapott hétvégén a köznevelésért felelős államtitkár a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetétől (PDSZ). Nemcsak a tankerületek fenyegető leveleiről, hanem a fizetésemelés és a 18 fokos iskolákról is kérdezték.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) a hazai és a nemzetközi közvéleményhez fordul a kormány elhibázott oktatáspolitikája miatt - áll a tanév első napján kiadott kiáltványban.
A pedagógusbérek rendezését is követelik az augusztus 20-i gazdatüntetés résztvevői.
A rendvédelmi dolgozók bére emelkedett, az oktatásban dolgozók is várják a "normális" bérrendezést - a két szektor ugyanis ugyanazon minisztérium alá tartozik.
Július 21-én kiderül, ki melyik egyetemre kerülhet be és kezdheti el a tanulmányait ősztől: jönnek a felvételi ponthatárok. Több tízezer tanárt érinthet a héten elfogadott katatörvény, miközben akkora a pedagógushiány, hogy már Facebook-csoportokban és kisebb állásportálokon is tanárokat keresnek az iskolák. Összeszedtük a hét legfontosabb híreit.
A közoktatásban is nagy változásokat akar az Európai Bizottság a magyar kormányaltól cserébe azért, hogy megállapodhassanak az uniós forrásokról.
A megkérdezettek többsége egyetért a tanárok követeléseivel, bár vannak, akik szerint csak egy részük jogos, mert „a fizetésük tényleg alacsony, de délután korábban hazamehetnek”, sőt ott a nyári szünet is.
A kormány legalábbis most azzal számol, hogy őszre megszülethet a megállapodás az Európai Bizottsággal – mondta a csütörtöki kormányinfón Gulyás Gergely.
Felmondásokra és a túlmunka megtagadására készülnek a tanárok, ha nem javul a helyzet a tanévkezdésig.
Ismét tárgyaltak a tanári szakszervezetek a minisztériummal, a követeléseik közül kettőre egyértelműen nemet mondott a kormány. Emelkedett a diákhitel kamata, és egyre több a szabad tanári állás az iskolákban - összeszedtük a hét legfontosabb oktatási híreit.
Háromszor 10 százalékos béremelést kapnak a pedagógusok – hónapok óta ezt emlegetik kormánypárti politikusok, legutóbb Orbán Viktor beszélt a Parlamentben a 10+10+10 százalékos emelésről. A Belügyminisztérium szakszervezetekhez eljuttatott állásfoglalásából végre az is kiderült, hogyan lehet számolni ezzel a béremelés három részletével.
Rendkívüli kerekasztal-beszélgetéssel zárta a tanévet a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ). Előkerültek az oktatást érintő legfontosabb kérdések.
Nem került elő a két legnagyobb és talán legfontosabb téma - a bérkérdés és a terhek csökkentése - a Nemzeti Pedagógus Kar (NPK) és a Belügyminisztérium első tárgyalásán, az NPK mégis komoly feladatot kapott.
Bár közeleg a nyári szünet, a héten sem maradtunk oktatási hírek nélkül: Novák Katalin aláírta a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó jogszabályt, szóbelikkel folytatódnak az érettségik és hamarosan lejárnak a diákigazolványok. Ha lemaradtatok volna valamiről, most összeszedtünk minden fontos hírt a hétről.
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke ismét megszólalt - a korábbi nyári szünetes kijelentése után - a tanárokról, sőt azt is elmondta, régen ő is tanár akart lenni.
Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, szerint mindenkit más motivál a munkában, a tanárokat például az, hogy "délután négykor hazamehetnek".
Egyre súlyosabb a tanárhiány az Európai Bizottság friss jelentése szerint Magyarországon, ennek pedig két eddig is ismert összetevője van: az alacsony fizetések és a példátlanul nagy munkaterhelés.