Ezt csinálták ma délelőtt a tiltakozó diákok iskola helyett
Nem csak a kanapén netezésről szólt a mai nap azoknak, akik tiltakozásképp nem mentek be ma a suliba.
Nem csak a kanapén netezésről szólt a mai nap azoknak, akik tiltakozásképp nem mentek be ma a suliba.
Elértük Puskás Krisztinát, a Nem leszek suliban egyik szervezőjét. Szerinte legalább 50 ezren hiányoznak ma az iskolákból.
Már a második órának is vége, egyre több poszt kerül fel a Facebookra arról, mi a helyzet az iskolákban a szülők és a diákok tiltakozása alatt.
Ma nem csak a diákok tiltakoznak, egy másik kezdeményezés a munkába igyekvőket szólítja meg.
Egy iskola várja azokat a diákokat, akik holnap tiltakoznak, és ezért nem mennek suliba.
Egyre biztosabbnak tűnik, hogy jelentős számú diák fog hiányozni az iskolákból országszerte.
Újabb komoly utcai megmozdulásra készülnek a tiltakozó pedagógusok. A Civil Közoktatás Platform március 15-re szervez demonstrációt Budapesten.
"Vajon azt szeretnék-e, hogy a lányuk vagy fiuk majdan magyar kultúránk értékeit becsülni tudó ifjakká váljanak, amiért meg kell dolgozniuk, avagy csekély műveltségű, befolyásolható emberekké?" - teszi fel a kérdést Hoffmann.
Konszolidálják az adósságát, biztosítják a működését és nyárra teljesen átalakítják a Kliket. Ez két emberre hárul, őket mutatta ma be egy gyors és szűkszavú sajtótájékoztatón Palkovics László.
Elég érdekes videó summázza a kockás inges tiltakozást, és rekonstruálja, hogyan reagálhatott rá a kirobbantó, Klinghammer István egykori államtitkár. Nektek hogy tetszik? Szavazzatok!
Szórólapokkal népszerűsítik a hétfői sztrájkot egy budapesti iskolában.
Egy kis gyorssegélyt kapott a központ a VS szerint, de erről még nem adott ki semmilyen közleményt a kormány.
Egy gyermeket sem érhet hátrányos megkülönböztetés az iskolákban - jelentette ki az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) köznevelésért felelős helyettes államtitkára az M1 péntek reggeli műsorában.
Bár a Czunyiné Bertalan Judit kapcsán korábban felröppent kormánypárti kritikák során inkább Pölöskei Gábornét, vagyis Áder Annamáriát érték bírálatok, mégis ő váltja Hanesz Józsefet a Klik élén.
A Pedagógusok Szakszervezetének sztrájkbizottsága még nem döntött a PDSZ visszafogadásáról, feszülten készülnek a kormánnyal való következő egyeztetésre. Az EMMI egy javaslattal állt elő a PSZ számára, mely ismét nem fedi teljesen a pedagógusok 25 pontos követelését. A népszavazási dömping is részben elvonta a figyelmet a közoktatástól, de a PSZ nem tervez népszavazást indítani a közoktatásról.
Feldarabolhatják a Kliket, miközben már a kormány sem bízik a kerekasztalban – erről ír a Figyelő.
A PDSZ szerint nem kötelezhetők arra diákok, hogy máskor pótolják a kiesett napot.
Tegnap kikerült az EMMI oldalára egy megállapodás tervezet, melyet a Pedagógusok Sztrájkbizottságának nyújtanak be. Nem olyan meglepőek azok a pontok, amikben engedne a kormány, de a 25 pontos követeléseket a konkrétumok nem fedik teljesen. Ráadásul több fontos követelésre nem adott konkrét ígéretet a tárca. Nem is hatotta meg a PSZ-t a tervezet, már mérik a sztrájkkészültséget.
Aáry-Tamás Lajos, az oktatási jogok biztos arra kérte a szülőket, tanárokat és diákokat, hogy senki jogát ne sértsék meg csak azért február 29-én, mert másképp gondolkodik a kormány oktatáspolitikájáról.
A PDSZ egy olyan paktum felbontását kéri a PSZ-től, ami 20 ezer tanári álláshelyet sodorna veszélybe – állítja Galló Istvánné. Sztrájkolni a kormánnyal kötött egyezség ellenére tudnak.