A Pécsi Tudományegyetem dolgozóinak több mint fele aláírta a béremelési petíciót
Huszonöt százalékos béremelést szeretnének a Pécsi Tudományegyetem munkatársai, ezért kezdtek aláírásgyűjtésbe.
Huszonöt százalékos béremelést szeretnének a Pécsi Tudományegyetem munkatársai, ezért kezdtek aláírásgyűjtésbe.
Ausztrália New South Wales tartományának kormánya szerint ezzel a "jövőbiztos oktatás" kialakítását segítik, a pedagógusok viszont közel sem így gondolják.
Arról nem is beszélve, hogy mindez nem heti 40 órás munkáért járt.
A néhány héttel ezelőtt élesített ChatGPT-nek majdnem mindenről van információja és véleménye, a magyarországi tanárok bérrendezéséről azonban még a mesterséges intelligencia sem tud semmit.
Több mint százezer forinttal kell kiegészíteni egy pályakezdő pedagógus fizetését ahhoz, hogy az elérje a garantált bérminimumot.
Jocó bácsi jóvoltából most konkrét példán keresztül lehet megnézni, mennyit "emelkedett" a tanárok fizetése 2023-ban.
Nemcsak Magyarországon, hanem Angliában, Walesben, Portugáliában és Skóciában is magasabb béreket és az oktatási helyzet javítását követelik az általános- és középiskolai tanárok.
Magyarország és Skócia után a portugál tanárok is beálltak a sorba; magasabb béreket, jobb munkakörülményeket és az oktatási miniszter lemondását is követelik.
A budapesti Bethlen Gábor Általános Iskola és Gimnázium két pedagógusa is a felmondás mellett döntött. Februárban tanítanak utoljára.
Bár korábban a skót kormány elzárkózott a további béremelési ajánlattól, a pedagógusok sztrájkba kezdtek. Az oktatási miniszter most már minél hamarabb szeretné megoldani a problémát.
A napokban derült ki, hogy belső értékelési rendszerhez kötné a tanárok fizetését a minisztérium. Január 9-én több iskolában is tiltakoztak a tanárok.
"A kormány elkötelezett, hogy minél nagyobb mértékben emelhesse a pedagógusok bérét" - mondta a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára.
Mit gondolunk arról, hogy Magyarországon a gyerekek heti 35 órát vannak az iskolában, viszont tök jó, hogy szülőként nem kell négy előtt a gyerekkel bajlódni? Fontos-e az érettségi, ahol tilos technológiát használni és együttműködni? Miért van tanárhiány Magyarországon, amikor egyszerre az egyik legtöbb tanárt foglalkoztató oktatási rendszerünk van Európában? Ezekről a kérdésekről is beszélni kellene Halácsy Péter, a Budapest School magániskola-hálózat alapítója szerint.
A kormány korábban 6,86 százalékos béremelést ajánlott a pedagógusoknak, a tanári szakszervezetek viszont 10 százalékos emelést követelnek. Januárban folytatódik a sztrájk az általános és középiskolákban.
Egyre több pedagógus mutatja meg, mit tud venni az órabéréből. Van, aki kénytelen beérni 20 dkg sajttal, másnak két csokimikulás sem telik ki a egyórányi fizetéséből.
Egy liter tej, egy kenyér és egy kis sajt: erre elég a nettó 1471 forintos órabér.
Augusztus óta nem kapták meg a gólyatáborért járó 5 ezer forintos napi bérüket: decembertől sztrájkba kezdhetnek az Óbudai Gimnázium pedagógusai.
Egy hónap alatt tizennégy százalékkal nőtt a pedagógusok támogatottsága a kormánypárti szavazók körében, abban viszont nem értenek egyet, hogy mekkora béremeléssel kellene beérniük a sztrájkolóknak.
Elfogadhatatlannak és felháborítónak tartják civill szervezetek, hogy a kormány továbbra is hátat fordít az oktatás problémáinak. November 18-ra országos sztrájkot hirdetnek.
„Ahogy megszületik a megállapodás Brüsszellel, a rendszerváltás óta legnagyobb pedagógusbér-emelés következhet. A tervezett béremelés magasabb, mint amit a szakszervezetek követelnek” – ezt írta közleményében a Belügyminisztérium, miután a köznevelési államtitkár újra egyeztetett a két nagy pedagógus-szakszervezettel.