Bár korábban a skót kormány elzárkózott a további béremelési ajánlattól, a pedagógusok sztrájkba kezdtek. Az oktatási miniszter most már minél hamarabb szeretné megoldani a problémát.
Korábban már mi is megírtuk, hogy hónapok óta zajlanak a viták a skót kormány és az ország pedagógusai között. A szakszervezetek által követelt 10 százalékos béremelés helyett ugyanis a kormány csak 5 és 6,85 százalékos béremelésre tett ígéretet arra hivatkozva, hogy ennél nagyobb összeg nem fér bele a költségvetésbe.
Bár az évi egymillió forintnak megfelelő béremelés elsőre jól hangzik, valójában az országban végbemenő infláció értékét sem éri el, nem beszélve az elmúlt évek 20 százalékos pénzromlásáról.
A szakszervezetek országos sztrájkot hirdettek; január 10-én az általános iskolákban, 11-én pedig a középiskolákban állt le a munka, de a napokban további 16 új sztrájkot és gördülő sztrájkot is bejelentettek – írja a BBC..
"A tanárok 40 év után először sztrájkolnak, mert a Skót Nemzeti Párt kormánya többször is cserbenhagyta őket" – nyilatkozta Stephen Kerr, a Skót Konzervatív Párt képviselője.
Az oktatási miniszter a BBC-nek azt mondta, mindent megtesz, hogy a sztrájknak vége legyen, de ehhez mindkét oldalról kompromisszumra van szükség. Ez előrelépés ahhoz képest, hogy a skót kormány korábban tartózkodott a szakszervezetekkel folytatott további tárgyalásoktól, hiszen azok követeléseit megfizethetetlennek minősítették.
A szakszervezetek abban reménykednek, hogy a kormány még ezen a héten új ajánlatot tesz. A sztrájk folytatása attól függ, hogy elfogadják-e, vagy nem.