Elutasította a sztrájktörvény felülvizsgálatát az Alkotmánybíróság
Arra hivatkoznak, hogy korábban már felülvizsgálták.
Arra hivatkoznak, hogy korábban már felülvizsgálták.
Egy hasonló német ügyben pedig precedens értékű döntés születhet hónapokon belül.
Az iskola tanárai egyébként korábban többször is részt vettek tiltakozásokban, polgári engedetlenségi akcióban és sztrájkban is. Úgy érzik, a központi megmozdulások viszont egyáltalán nem vezettek eddig célra.
A még elégséges szolgáltatással kapcsolatban nyújtottak be korábban indítványt, azonban az Alkotmánybíróság elutasította azt.
A budaörsi Illyés- és a fővárosi Kölcsey-gimnázium után a monori tankerület egyik általános iskolájának több pedagógusa is azt fontolgatja, hogy csatlakozik a szeptembertől tervezett polgári engedetlenségi akcióhoz.
Ha sztrájkolnak a helyi iskolák pedagógusai, a kiesett munkaidőre járó órabért és juttatásokat az önkormányzat kifizetni – így döntöttek Dunaújvárosban.
Korábban többször is kérték Novák Katalint, hogy ne írja alá a tanárok sztrájkjogát erősen korlátozó törvényt. A köztársasági elnök mégis aláírta.
Újabb levelet küldött Novák Katalinnak a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ). Azt kérik az államfőtől, küldje előzetes normakontrollra a pedagógusok sztrájkját ellehetetlenítő törvényt.
Küldje előzetes normakontrollra a pedagógusok sztrájkját korlátozó törvényt – ezt kéri a köztársasági elnöktől a Pedagógusok Szakszervezetének és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének sztrájkbizottsága.
A családok érdekében kérik, hogy a köztársasági elnök ne írja alá a pedagógussztrájkot kiüresítő törvényt, amit a parlament már elfogadott.
Hiába tiltakoztak a szakszervezetek és a tanárok, délelőtt egy oktatást is érintő javaslatot is megszavaztak a Parlamentben, délután jönnek az eskütételek.
Miután megtudták, hogy olyan javaslatot nyújtottak be a parlamentnek, mely az eddigiekhez képest jelentősen korlátozná a pedagógusok sztrájkjogát, együtt követelik annak visszavonását - osztotta meg a nyilatkozatukat a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ).
Nyílt levelet küldött az országgyűlési képviselőknek a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ), amely azt kéri, hogy ne szavazzák meg a pedagógusok sztrájkjogát csorbító módosítást.
Barátságtalan gesztus – így értékelte a Pedagógusok Szakszervezete a sztrájkot ellehetetlenítő törvényjavaslatot, amely az Országgyűlés törvényalkotási bizottsága elé került.
A "Diákok a tanárokért" nevű csoport tagjai kedden a II. Rákóczi Ferenc Gimnáziumba látogató Áder Jánost fogadták szalagokkal és kockás ingekkel, szerdán pedig az Emberi Erőforrások Minisztériumának épületéhez vonultak.
Azt szeretnék elérni, hogy ne egyszerre sztrájkoljanak országszerte, helyette sok helyen, sokféle megmozdulást terveznek.
A sztrájkjogról készítettek rövid videót a Toldy Ferenc Gimnázium tanárai.
Szerintük nincs minőségi oktatás megbecsült pedagógus és szülői felelősség nélkül, ezért összeszedtek pár fontos infót a március 16-ra tervezett munkabeszüntetéssel kapcsolatban.
Egyre több szakszervezet áll ki a pedagógus-érdekképviseletek mellett, így támogatják a sztrájkra készülő tanárokat.
Negyedik hete tartanak a polgári engedetlenségi akciók az iskolákban. Szerdán egy flashmobot is szerveztek Budapesten.