Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Három szakszervezet felhívására hetven francia városban tüntettek csütörtökön a tanárok, amiért a kormányzat a jövő tanév kezdetén 16 ezer munkahely megszüntetését tervezi az oktatásban, miközben 62 ezerrel fog nőni az iskolások száma.
Szerbia ezernyolcszáz iskolája közül ezerötszázban nincs tanítás, összesen kilencvenezer tanár sztrájkol – így akarják kiharcolni a 18-25 százalékos béremelést.
Országos sztrájkkal és nagygyűlésekkel tiltakoznak szerdán a cseh közalkalmazottak a kormány megszorító intézkedései, elsősorban a bérek jövő évi tervezett tíz százalékos csökkentése ellen – az iskolák egynegyedében nincs tanítás, és a könyvtárak nagy része is zárva tart.
Több ezer hallgató tiltakozott a felsőoktatási tandíjak tervezett emelése ellen a londoni Trafalgar téren és a Whitehallon: a brit diákok többek között olyan képeket és transzparenseket emeltek a magasba, amelyek David Cameron miniszterelnököt és Nick Clegg kormányfőhelyettest körözött bűnözőként ábrázolják.
Radikális lépésekre készülnek a belgrádi egyetemisták: egyik vezetőjük szerint éhségsztrájkba kezdenek, ha az oktatási tárcavezető nem hallgatja meg a felsőoktatás finanszírozására vonatkozó kéréseiket.
Bár elsősorban a megegyezésben bízik a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ), ha a kormány jövőre nem emeli a pedagógusbéreket, akkor a sztrájk és a tüntetés lehetőségét sem zárják ki - olvasható a Magyar Nemzetben. Mendrey László, a PDSZ elnöke szerint négy-öt százalékos bérkorrekcióra lenne szükség, az egyeztetések érdekében pedig az új közoktatási törvény mielőbbi nyilvánosságra hozatalát kérik.
Gimnazisták és egyetemisták is csatlakoztak a franciaországi sztrájkhoz, melyben a tüntetők a nyugdíjreform ellen vonultak utcára. Október 12-én összesen 244 városban tartottak utcai felvonulásokat, a szakszervezetek szerint hárommillióan, a rendőrség szerint egymillióan csatlakoztak az akcióhoz - írja a hirszerzo.hu.
Folytatódnak a pedagógusok tiltakozó akciói Romániában: március 22-től nem osztályoznak az iskolákban, március 25-én nagygyűlést, április 22-én pedig egynapos országos sztrájkot tartanak. A kormány ígéretei ellenére folytatódó megmozdulásokról március 18-án, csütörtökön döntött közösen a Szabad Tanügyi Szakszervezet, az Országos Tanügyi Szövetség, a Spiru Haret és az Alma Mater Szakszervezet - írja a kitekinto.hu.
Mi történik, ha a diákok és a tanárok nem tudnak eljutni az iskolába a sztrájk miatt? Ki dönthet arról, hogy zárva marad-e az iskola, és mi lesz ebben az esetben a beérkezett gyerekekkel?
Három budapesti iskolában rendeltek el rendkívüli szünetet a BKV-sztrájk miatt kedden - közölte Hajdú Katalin, a fővárosi önkormányzat oktatási ügyosztályának.
Bizonytalanságban kezdődtek Románia egész területén hétfőn az érettségi vizsgák, mivel a vizsgáztató és felügyelő tanárok javadalmazását felére csökkentette a bukaresti oktatási minisztérium, s emiatt a vizsga menetét felboríthatja egy esetleges pedagógussztrájk.
"Az Oktatási és Kulturális Minisztérium üdvözli az Egységes Közszolgálati Sztrájkbizottság és a Magyar Köztársaság Kormánya között december 19-én létrejött megállapodást, amely garantálja a munkabékét a köz- és felsőoktatás, valamint a kultúra területén is" - közölte a szaktárca.