Újabb országokban zárhatnak be az iskolák és az óvodák
Szerbiában is gyorsul a járvány terjedése, ezért megfontolják az iskolák bezárását, Bulgáriában viszont már biztos, hogy jön a digitális oktatás.
Szerbiában is gyorsul a járvány terjedése, ezért megfontolják az iskolák bezárását, Bulgáriában viszont már biztos, hogy jön a digitális oktatás.
Nem tartja kizártnak az iskolák újbóli bezárását a koronavírus-járvány kezelésével megbízott szerbiai válságstáb, ám szükségállapotra nem kell ismét számítani - közölték a testület tagjai.
Ahány ország, annyi féle intézkedés a koronavírus miatt. Újabb országban kezdődik meg az egyetemi oktatás csütörtöktől, miközben az orosz fővárosban október 5-től 18-ig iskolai szünetet rendeltek el.
Az utóbbi hetekben sorra jelentették be az országok, hogyan indítják el a következő tanévet járványhelyzet idején. Elég eltérő megoldások születtek, ezért most összegyűjtöttük egy cikkben, hogy mi a jelenlegi állás.
Hamarosan kezdődik a következő tanév, ezért a különböző országok sorra jelentik be a tanévkezdéssel kapcsolatos intézkedéseiket. Már Romániában, Szerbiában és Törökországban is megszületett a döntés.
Az már biztos, hogy szeptember elsején elkezdődik a tanév Szerbiában és Izraelben, de a tervek szerint nem minden nap és nem mindenki járhat majd be személyesen az órákra.
Elhalasztották az úgynevezett kisérettségit matematikából Szerbiában, mert az oktatási minisztérium közlése szerint kiszivárogtak a tesztek.
Bosznia-Hercegovinában utakat zárt el a hó, a havazás miatt a nehezen megközelíthető részeken ideiglenesen bezárták az iskolákat.
Több ezer fiatal, főként egyetemista vonult utcára kedd este Szerbia több városában, hogy az elnökválasztást megnyerő Aleksandar Vucic ellen tiltakozzon. Míg a diákok azt állítják, spontán szerveződtek, a hivatalos szervek szerint ellenzéki politikai erők állnak a háttérben.
Hiába kötelez erre törvény, az Újvidéki Egyetem jogi karára nem lehet magyarul felvételizni, így sok diák nem ér el megfelelő eredményt.
A szerb felnőttek mintegy 23 százaléka nem végezte el az általános iskolát, a 15 évnél idősebbek közel felének nincs semmilyen szakképesítése - közölte Zarko Obradovic szerb oktatási miniszter.
Nem fogadták el a sztrájkoló szerb tanárok a kormány ajánlatát: az oktatási miniszter kevesebb mint tízmilliárd dinárt szánna a pedagógusok bérének emelésére, a szakszervezetek szerint azonban legalább húszmilliárdos ráfordításra lenne szükség. Szerbia iskoláinak kétharmadában továbbra sincs tanítás – írja a dunatv.hu.
Szerbiában péntek óta egyre több tanár sztrájkol béremelést követelve.
Szerbia ezernyolcszáz iskolája közül ezerötszázban nincs tanítás, összesen kilencvenezer tanár sztrájkol – így akarják kiharcolni a 18-25 százalékos béremelést.
Éhségsztrájkot kezdett több szerbiai egyetemista, amiért hiába teljesítette a törvényben elírt kritériumokat, mégsem került át az államilag finanszírozott képzésbe.
Radikális lépésekre készülnek a belgrádi egyetemisták: egyik vezetőjük szerint éhségsztrájkba kezdenek, ha az oktatási tárcavezető nem hallgatja meg a felsőoktatás finanszírozására vonatkozó kéréseiket.
"Erőszak nélküli iskola" elnevezésű program indult kedden a Vajdaságban - a tartományi oktatási minisztérium és kilenc középiskola igazgatója írt alá róla megállapodást.
A vajdasági Topolyán (Backa Topola) vasárnap este megkezdődött a Duna menti régiók és városok fiataljainak III. nemzetközi toleranciatábora.