Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A Semmelweis Egyetem, az ELTE, a Debreceni Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem, a Szegedi Tudományegyetem és a Szent István Egyetem is bekerült a Times Higher Education (THE) élettudományi képzéseket rangsoroló listájába.
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) rektora, Rovó László menesztette Horváth Szatmár pszichiátriai professzort, miután a docens vizsgálatot indított a rektor ügyében. Rovó László volt az, aki tavasszal egy külföldi utazása után nem vonult karanténba, hanem visszament a műtőbe - mint később kiderült, koronavírus-fertőzötten. Az üggyel kapcsolatban most az SZTE is megszólalt.
Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem rektora hétfőn azonnali hatállyal felmentette a munkavégzés alól az egyetem pszichiátriai professzorát, Horváth Szatmárt, aki egyben a Magyar Orvosi Kamara Csongrád Megyei etikai bizottságának az elnöke is. Az ügynek előzménye is volt.
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) több oktatója is támogatásáról biztosította a Színművészetis hallgatókat szeptember 23-án. Az SZTE oldalán azonban megjelent egy közlemény csütörtökön, amelyben azt írják, tiszteletben tartják munkavállalóik jogát a szabad véleménynyilvánításra, ugyanakkor ez nem tükrözi az intézmény hivatalos állásfoglalását.
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) 77 oktatója is támogatja a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) hallgatóit. A jelenlegi patthelyzet feloldását az Innovációs és Technológiai Minisztérium vezetőjétől, Palkovics Lászlótól várják.
A koronavírus-járvány terjedésének megelőzése és a hallgatók egészségének megóvása érdekében szigorú intézkedések mellett, vegyes oktatási renddel kezdődik a tanév hétfőn a Szegedi Tudományegyetemen (SZTE).
Kilenc magyar egyetem került be a Times Higher Education (THE) 2021-es rangsorába. A 2021-es listában több mint 1500 egyetem került be összesen 93 országból.
A Szegedi Tudományegyetemnek (SZTE) többek között ezzel az intézkedéssel is az a célja, hogy csökkentse a járványügyi kockázatot, és megóvja a kollégiumba költöző hallgatók egészségét.
A Szerbiából származó lány azt állítja, hogy a Szegedi Tudományegyetem -, amelyre két év után sikerült felvételt nyernie - megcsináltatott vele egy koronavírus-tesztet, ami pozitív lett. Ezt követően egyből hazaküldték a kollégiumból, ahová előtte pár napja költözhetett be.
Az egyetemek sorra tájékoztatják a hallgatóikat arról, milyen intézkedéseket fognak bevezetni a kollégiumokban a koronavírus terjedésének elkerülése érdekében. Most újabb két egyetemen jelentek meg a szabályok. Nézzük, mire kell számítania szeptembertől a kollégista hallgatóknak az Óbudai Egyetemen és a Szegedi Tudományegyetemen.
A Debreceni Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem, a Szegedi Tudományegyetem és a Semmelweis Egyetem közlése szerint sem az orvos- és egészségtudományi egyetemek vezetőinek, sem a fenntartató minisztériumnak nem szándéka egy közös orvosegyetem létrehozása.
A Szegedi Tudományegyetem, a Debreceni Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem, és a Pécsi Tudományegyetem vezeti a magyar intézmények listáját a Quacquarelli Symonds (QS) 2021-es felsőoktatási világrangsorában. A tavalyi hathoz képest most két új szereplővel összesen nyolc hazai egyetem került be a legjobbak közé.
Megjelent a Times Higher Education (THE) által az ENSZ fenntartható fejlődési céljai alapján összeállított világrangsor. A hazai egyetemek közül a Szegedi Tudományegyetem szerepelt a legjobb helyen.