Mutatjuk a teljes listát, ilyen szakok indulnak az egyetemeken és főiskolákon szeptemberben
Nézzük, milyen képzések közül válogathattok, ha 2022 szeptemberében kezdenétek az egyetemet vagy a főiskolát.
Nézzük, milyen képzések közül válogathattok, ha 2022 szeptemberében kezdenétek az egyetemet vagy a főiskolát.
Mikor nem indul el egy felvételin meghirdetett szak? Az érettségik után a legtöbben biztosan belevetitek magatokat a pontszámolásba és a felvételi ügyintézésbe. Összeszedtük a legfontosabb szabályokat.
Az érettségik után a legtöbben biztosan belevetitek magatokat a pontszámolásba és a felvételi ügyintézésbe. De mikor nem indul el egy felvételin meghirdetett szak? Mutatjuk a választ.
Évközben is válthattok szakot egyetemen belül vagy másik intézménybe? Olvasói kérdésre válaszolunk.
A legnépszerűbb szakok valamelyikére szeretnétek bekerülni? Megnéztük, hogy mit találunk az idei 3 legnépszerűbb szak leírásában, vagyis mit kell tudnotok az alapképzésről az adott szakon.
Ismét egy olvasói levélre válaszoltunk a ponthatárok kihirdetése utáni sms-sel kapcsolatban.
Mikor nem indul el egy felvételin meghirdetett szak? Mutatjuk a választ.
Milyen képzésekre szeretne bekerülni a legtöbb felvételiző és mit tanulnak a top szakokon? Új cikksorozatunkban megnézzük, a legnépszerűbb képzéseken milyen tárgyakat tanulhattok, milyen szakmai tudást szerezhettek, és hogy milyen végzettséget nyújtanak a frissdiplomásoknak. Itt a 2019-es felvételi negyedik legnépszerűbb képzése, az ápolás és betegellátás alapszak.
Előttetek a pályaválasztás, de nem vagytok biztosak abban, hogy mit tanuljatok vagy éppen hogy mit dolgozzatok? Mutatunk néhány trükköt, amelyek segíthetnek a döntésben.
Évek óta a gépészmérnöki a legnépszerűbb mérnökszak. Vajon mennyi pont kell ahhoz, hogy valaki ezt a pályát válassza? Megnézzük a többi mérnöki szak ponthatárait is.
Melyek azok a korábban államilag finanszírozott szakok, amelyekért hajlandók fizetni a felvételizők és családjuk?
Kevesebb képzésre jelentkezhetnek jövőre a felvételizők: a brit egyetemek és főiskolák összesen ötezer szak...
A Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság (MAB) helyett a következő években már az oktatásért felelős miniszter döntene a főiskolák és egyetemek új képzéseinek indításáról – ez olvasható az új felsőoktatási törvény tervezetének januári változatában. A MAB szerepének „újragondolását” többen támogatják – az már most biztos, hogy az akkreditációs rendszer átalakítása komoly vitákat vált majd ki.
Huszonnégy évesen fejezte be a középiskolát és tette le az érettségit Traian Constantin Igas romániai belügyminiszter – legalábbis ezt állítja a Realitatea TV Különleges kiadás című műsorának szerkesztője.
Több mint tíz nyílt napot rendez a február 15-ig tartó felvételi időszakban a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola: a diákok beülhetnek mintaórákra, megismerkedhetnek a hallgatói élettel, és bejárhatják a campust. Bemutatkozik a két új alapszak is, az animáció és a design- és művészetelmélet.
Hatodik alkalommal jelent meg a HVG Diploma különszáma, benne a Felvi rangsoraival: a topegyetemek listájának élén az Eötvös Loránd Tudományegyetem áll, a legjobb főiskolai és egyetemi karok közül pedig idén is a bölcsészettudományi és orvosi centrumok taroltak. Ízelítő a Diploma 2011 tartalmából.
Egyetemi kurzusokat indít egy nagy-britanniai középiskola, a képzésekre elsősorban olyan fiatalok jelentkezését várják majd, akik munka mellett szeretnének diplomát szerezni.
Az Új Magyarország Fejlesztési Terv 138 millió forintos támogatásával fejleszti a hallgatókat és a végzett diákokat érintő szolgáltatásait a tatabányai Modern Üzleti Tudományok Főiskolája (MÜTF) - közölte az intézmény rektora a projektet megnyitó tájékoztatón. Dr. Kandikó József elmondta: a diplomaszerzést követően az első, a harmadik és az ötödik évben felmérést végeznek a frissdiplomások pályájáról, az eredményeket pedig a főiskola képzéseinek kialakítása során is felhasználják.
Átadták a Legvonzóbb Vállalat díjat március 5-én. A 16. alkalommal átadott díj alapjául szolgáló kutatásban több mint 4700 közgazdász és műszaki hallgató vett részt, összesen 15 felsőoktatási intézményből. A tíz legvonzóbb vállalat névsorán túl a felmérés eredményéből többek között az is kiderül, hogy a pályakezdő műszaki hallgatók nettó kezdő fizetési elvárásai a 156 és 189 ezer forint között mozognak, míg a közgazdász hallgatók 138 és 177 ezer forint minimális nettó fizetésért is elhelyezkednének, de a fizetés szempontja csak az ötödik, illetve a hetedik helyen áll. A díjat mindkét hallgatói csoport körében az Audi Hungaria Motor Kft. kapta.
Szintetizálás, gyors tanulási képesség és terhelhetőség. Leginkább ezekben a kompetenciákban erősek a bölcsészek, és téved, aki szerint ez kevés. Akibe a tudományon kívül szorult némi kreativitás is, és jó csapatjátékos, az könnyedén találhat munkát magának a versenyszférában is reklám, marketing, vagy HR területen. Ha ehhez még két nyelvet is beszél felsőfokon, akkor nyert ügye van. Munkapiaci körkép bölcsész-szemmel.