Emelkedés helyett van, akinek csökken a fizetése a státusztörvény életbe lépésével
A jelenség a magániskolákban és az egyházi intézményekben dolgozó pedagógusokat érinti.
A jelenség a magániskolákban és az egyházi intézményekben dolgozó pedagógusokat érinti.
A Momentum EP-képviselője a pénteki határidő kapcsán a Facebookon üzent a pedagógusoknak.
Péntekig dönthetnek a pedagógusok, hogy elfogadják-e a státusztörvény szerinti új jogviszonyt. Sokan több évtizedes munkájukat fogják otthagyni a feltételek miatt.
Pankotai Lili a diáktüntetésekről és a TASZ-tól kapott díjáról beszélt az RTL Reggeliben.
Mennyit keresnek a tanárok az új jogviszonnyal? Minden, ami segíthet a középiskolai felvételiben. Interjúk pályát elhagyó tanárral és egy Tolkien kutatóval. Mutatjuk, hogy mik voltak a hét hírei.
A tankerületi vezetők és igazgatók után most titeket is tesztelünk a státusztörvényből, amiről szeptember 29-ig kell nyilatkozniuk a pedagógusoknak.
A tankerületi vezetők gyakorlatilag klasszikus dolgozatot írattak az iskolaigazgatókkal a státusztörvényből.
Szeptember 29-ig kell nyilatkozniuk a pedagógusoknak az új státusz elfogadásáról. Egyelőre nem lehet tudni, hogy hányan döntenek a pályaelhagyás mellett, de az biztos, hogy a volt tanárnőm, Tóthné Őry Katinka, a Szigetszentmiklósi Batthyány Kázmér Gimnázium magyar-angol szakos pedagógusa már a felmondók közé tartozik. Vele beszélgettünk az oktatásban kialakult helyzetről.
A mesterpedagógus fokozatot szerzettek fizetését is befolyásolja a státusztörvény. Akik idén szerezték meg ezt a fokozatot, havi több tízezer forinttal kevesebbet vihetnek majd haza.
Még kilenc napig dönthetnek a pedagógusok az új jogviszony elfogadásáról. Milyen lehetőségeik vannak azoknak, akik visszautasítják a szerződést? Megnéztük, hogy szóba jöhet-e, ha óraadónak állnak a tanárok.
A legalacsonyabb havi fizetés 515 ezer forint, de a legkiválóbb szakemberek akár kétmillió forintot is kereshetnek.
A Belügyminisztérium szerint a pedagógusok bére 2023-ban átlagosan bruttó 500 ezer forint körül alakul. Utánajártunk a valóságban ez mit takar.
Polgári felhasználású robbanóanyaggal és pirotechnikai termékkel kapcsolatos szabálysértés miatt négy, a gyülekezési jog megsértése miatt pedig egy fővel szemben szabálysértési eljárást indít a BRFK.
Hétfő délelőttre sajtótájékoztatót hirdetett a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ). Az eseményt Nahalka István oktatáskutató és Totyik Tamás a PSZ elnöke tartotta, amivel céljuk az oktatásban dolgozók hiányairól szóló adatok nyilvánosságra hozása volt.
Felgyorsult a tanév, elkezdődtek a tüntetések, beindult az őszi betegségszezon az iskolákban. Továbbra sem javul a pedagógusok helyzete, és még mindig magas a tanárhiány. Összefoglaltuk a hét legfontosabb híreit.
A tanévvel együtt a tüntetések is elkezdődtek, a hivatalos események után a Karmelita felé vették az irányt a résztvevők, ahol a rendőrök ellenállásába ütköztek.
Két héttel a tanévkezdés után, szeptember 15-én 16:30-kor elkezdődött a tanév első nagy tüntetése a tanárok ügyében és a státusztörvény elleni közös fellépés érdekében. A résztvevők az Elvis Presley parkban gyülekeztek és onnan indultak tovább.
Sok pedagógus már megkapta a státusztörvény szerinti munkaszerződését, amiből kiderült mennyivel nőtt a fizetésük.
A "forró tavasz" után a nyarat szervezéssel töltötték, szeptemberben pedig más szakmai- és civil szervezetekkel kiegészülve folytatódik a pedagógusok és diákok tiltakozása, aminek végső célja a "rendszerszintű elnyomás" elleni közös felszólalás.
A pedagógusok a következő napokban kapják kézhez a státusztörvény alapján írt munkaszerződésüket. A Pedagógusok Szakszervezete szerint aláírás előtt ezeket érdemes megfontolni.