2024-ben is marad a duplázás lehetősége a felvételin
Bár felvételi rendszere megváltozik, a diákok egy kedvelt pontszámítási lehetősége 2024-ben is megmarad a felsőoktatási felvételin.
Bár felvételi rendszere megváltozik, a diákok egy kedvelt pontszámítási lehetősége 2024-ben is megmarad a felsőoktatási felvételin.
2024-től drasztikusan megváltozik a felsőoktatási felvételi, ami az érettségi vizsgák pontozását is érinti. Mutatjuk a legfontosabb változásokat.
Hamarosan kiderül, hogy kit, melyik egyetemre vettek fel, ezért összeszedtünk pár dolgot, amit még az utolsó pillanatban is érdemes ellenőrizni.
Idén július 26-án hirdetik ki a ponthatárokat, így aznap mindenki megtudja, bekerült-e arra a szakra és egyetemre, amire a legjobban vágyott. Az eredményt három szempont befolyásolja, azt pedig, hogy végül kit milyen képzésre vettek fel, egy algoritmus dönti el. Mutatjuk, hogyan.
Alig több mint két hét van hátra a 2023-as felsőoktatási felvételi ponthatárainak kihirdetéséig. Összeszedtünk nektek minden fontos tudnivalót arról, mit kell addig még tennetek, és hogyan számolják a felvételi pontjaitokat.
Már tudjátok az írásbeli érettségik eredményeit, zajlanak az emelt szintű szóbelik és hamarosan túl lesztek a középszintű szóbeli vizsgákon is. Mutatjuk, hogyan használhatjátok az Eduline pontszámító kalkulátorát, ha már most a pontjaitokat számolgatnátok.
Hamarosan véget érnek az írásbeli vizsgák, ráfordulunk a szóbelikre, ezt követően pedig nincs más hátra, mint várakozni a felvételi ponthatárokra. Mutatjuk, miből áll össze a megszerezhető maximum 500 pont.
Bár sok felvételizőnek a pontszámítás legnagyobb részét adó vizsga - az érettségi - még hátravan, már most lehet kalkulálni a pontokkal, tervezgetni a százalékokkal. 2023-ban egy kicsit már átalakul a pontszámítás - mutatjuk mire kell figyelni.
Talán az egyik legnehezebb döntés a diákok életében az egyetemválasztás. Nem lehet elég korán elkezdeni a tervezést, ehhez hoztunk most egy kis segítséget: itt a lista, amiből kiderül, milyen pontszámítási szabályok lesznek jövőre az egyetemen.
Mennyit érnek a központi írásbeli vizsga eredményeit a középiskolai felvételin, és mennyit számít a szóbeli (ha van)?
Minimumponthatár, keretszámok, emelt érettségi. Segítünk, hogy eligazodjatok a régi és új szabályok között.
Nem túl fényesek az év végi eredményeitek, de olyan szakot választanátok, ahol magas a ponthatár? Még nem késő rágyúrni és feltornázni a felvételin szerezhető pontjaitokat.
A legtöbb felsőoktatási intézmény 2024-től is ad pluszpontokat a hátrányos helyzetű, a fogyatékossággal élő és a gyermeket nevelő jelentkezőknek.
Még pár napja van azoknak, akik a keresztféléves felvételiben szeretnének egyetemre jelentkezni. Ha már véglegesítettétek a jelentkezéseteket, azért, ha még nem, akkor azért érdemes kiszámolni a felvételi pontjaitokat. Próbáljátok ki az Eduline pontszámító kalkulátorát - mutatjuk, hogyan működik.
A héten véget ér az idei pótfelvételi jelentkezési időszaka. Mutatjuk az egyik legfontosabb szabály: hogyan működik a pontszámítás.
Július 21-én minden eldől: kiderülnek a felvételi ponthatárok, és az ünneplés után elkezdődik a felkészülés a szeptemberi egyetemkezdésre. Talán az utolsó szabad nyár az egyetemi gyakorlatok, nyári diákmunkák és végül a munka előtt, ezért összeszedtünk egy "bakancslistát" minden leendő egyetemistának. Hét dolog, amit csináljatok meg a következő napokban.
Jó megoldást jelenthetnének a 15-25 négyzetméteres, belvárosi minigarzonok a kollégiumi helyekről lemaradó, Budapesten tanuló elsőéveseknek, de az albérletárak emelkedése miatt már ezekért a kislakásokért is 65-90 ezer forintot kell fizetni havonta.
Honnan tudjátok, hogy hányan kerülhetnek be a választott képzésre és vajon köztük lesztek-e? Mutatjuk a szabályokat.
Nem elég a ketteshez az, hogy elmentek szóbelizni, a százalékoknak a második vizsgarészen is el kell érniük a minimumot. Mutatjuk a szabályokat.
Mivel minden szakon más-más érettségi követelmények vannak, elképzelhető, hogy eltérő pontszámok jönnek ki a matekozás során. Mutatjuk, miért.