Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Szerdán az ELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskolájának tanárai is csatlakoznak a polgári engedetlenséghez. A tiltakozó tanárok mellett a szülők is kiállnak.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem több mint háromszáz dolgozója írta alá azt a szolidaritási nyilatkozatot, amellyel a sztrájkjogért harcoló tanárok mellett állnak ki.
Országszerte több száz tanár kezdett polgári engedetlenségbe kedd reggel, a budapesti Szent István Gimnáziumban, az Ady Endre Gimnáziumban, a Kecskeméti Bányai Júlia Gimnáziumban, a Miskolci Herman Ottó Gimnáziumban, az Újbudai József Attila Gimnáziumban és a XI. kerületi Bethlen Gábor Általános Iskolában és Gimnáziumban is így döntött a tantestület egy része. A IX. kerületi Bakáts Téri Ének-zenei Általános Iskola épületére a szülők feszítettek ki egy molinót, így támogatják a sztrájkjogért harcoló pedagógusokat.
Percről percre bővül azoknak a gimnáziumoknak és általános iskoláknak a listája, ahol a tanárok polgári engedetlenséggel tiltakoznak a kormány sztrájkrendelete ellen.
„A sztrájk alapjog. Szülők a tanárokkal a gyerekekért” – ilyen molinót feszítettek ki a Bakáts Téri Ének-zenei Általános Iskola diákjainak szülei az épületre.
A Kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium huszonhárom tanára is megtagadta a munkát kedd reggel. Közleményükben azt írják, olyan változásokért küzdenek, amelyek fókuszában a rájuk bízott gyerekek vannak.
A Bicskei Csokonai Vitéz Mihály Általános Iskola tanárai és tanítói is tiltakoznak a kormány sztrájkrendelete ellen. Azt írják, ők ugyan (még) tanítanak, viszont ma „nemcsak a tanóráinkat tartjuk meg felkészülten és teljes figyelemmel, hanem megerősítjük hitünket a példamutatás, a félelem nélküli véleménynyilvánítás és az egymás iránti tisztelet kifejezésének erejében”.
Sorra csatlakoznak a fővárosi és a vidéki közép- és általános iskolák tanárai a polgári engedetlenségi akciósorozathoz. Hol álltak ki pedagógusok a sztrájkjogért? Mutatjuk.
Újabb iskolák csatlakoztak a sztrájkrendelet ellen tiltakozó tanárok akcióihoz: egy szombathelyi, egy hajdúszoboszlói és egy szigetmonostori általános iskolában is több tanár tagadta meg a munkát, és a budapesti II. Rákóczi Ferenc Technikumban, valamint a Leövey Klára Gimnáziumban is így döntött a tantestület egy része.
II. Rákóczi Ferenc Fővárosi Gyakorló Közgazdasági Középiskolában is kiállt a tanári kar egy része a pedagógusok sztrájkjogai mellett. Ma nem tanítanak.
Egy szombathelyi és egy szigetmonostori általános iskolában is megtagadták a munkát hétfő reggel tanárok, így tiltakoznak a kormány sztrájkrendelete ellen.
Három nap alatt több mint 670 tanárszakos hallgató írta alá azt a szolidaritási nyilatkozatot, amellyel a sztrájkjogért harcoló tanárok mellett állnak ki. Az egyetemisták azt írják, mindannyian feltették már maguknak azt a kérdést, milyen közoktatásba kerülnek majd frissen végzettként, és hogy egyáltalán szeretnének-e tanárként elhelyezkedni. Ezekre a sztrájkrendelet megjelenése óta még nehezebb választ adni.
Több iskolában függesztették fel egy-egy napra a munkát tanárok, így tiltakoztak a kormány sztrájkrendelete ellen. Közben a felsőoktatásban sem állt meg az élet, az ELTE-n például döntöttek arról, hogy három hét online oktatás után jelenléti formában folytatódik a félév. Ezen a héten jelent meg az Eduline Nyelvtanulás 2022 éves kiadványa is, így a héten több cikkben is foglalkoztunk a nyelvoktatás helyzetével. A hét hírei.