Hamis nyelvvizsga-bizonyítvánnyal szerzett PhD fokozatot egy nő
A nő beismerte tettét, az ügyészség feltételes ügyészi felfüggesztést alkalmazott vele szemben.
A nő beismerte tettét, az ügyészség feltételes ügyészi felfüggesztést alkalmazott vele szemben.
James "Jimmy" Chilimigras már 14 évesen alap- és mesterdiplomát szerzett, most doktori fokozatot adó jogi egyetemre készül.
Újabb példa arra, milyen az, amikor az ember egész életében diák marad - több mint 50 évvel a PhD-képzésének megkezdése után végre elnyerte a doktori fokozatát egy hallgató.
Alapszak, mesterszak vagy doktori? Mi a különbség ezek között, és mikor, miért lett három szintre tagolva nemcsak a magyar, hanem összesen negyvennyolc ország felsőoktatása? És miért érdemes mesterszakos diplomát szerezni?
A PhD-képzések hallgatói túl nagy stressznek és mentális nehézségnek vannak kitéve, erre keresnek okot és megoldást egy nemzetközi konferencián.
Svájcban végezheted a doktori képzést.
Egy luxusház árát kérik el a doktori képzésért.
A sporttudományi felsőoktatásban az olimpiai érem megszerzése "a doktori fokozattal egyenértékűnek minősül", míg a...
Modellek helyett doktori címet szerző fiatal nőkkel reklámozza ruháit a San Franciscó-i divatcég, a Betabrand - írja a...
Miért dönt úgy egy magyar diák, hogy maga mögött hagyja az egyetemet, a családot és a barátokat, a Kazinczy utcai romkocsmai "merengést", és külföldre költözik tanulni? Tényleg igaz, hogy „mindenhol jó, de messze a legjobb”? A Hallgatói Hálózat és az eduline közös cikksorozatának legújabb részében a 26 éves Rácz Péter mesél arról, milyen "kezdő kiköltözőnek" lenni, milyen hazajönni, és milyen bizarr tapasztalatokat szerezhet az ember erasmusos hallgatóként.
Semjén Zsolt 1991-ben megvédett teológiai doktori dolgozatának közel negyven százaléka magyar, német és angol nyelvű...
MBA (Master’s of Business Administration), üzleti kommunikáció, ápolói programok és vagyonvédelem – ezekre az online...
„Sohasem volt a MAB feladata az egyedi hallgatói ügyekben való döntéshozatal.
Lassan, de biztosan fogynak a felsőoktatási intézményekben oktató és megfelelő végzettségű tanárok – nagyjából ez szűrhető le az elmúlt években tapasztalt tendenciákból. Vannak persze ennél borúlátóbb jóslatok is – a múlt szerdán a Magyar Nemzet című napilap egy Bod Péter Ákos és Árva László közgazdászok által jegyzett tanulmányra hivatkozva egyenesen felsőoktatási katasztrófa rémképét vetítette előre, egyebek között amiatt, mert a hallgatói létszám várható csökkenése az intézményeknél tömeges elbocsátásokhoz vezethet.
Magyarországon először alakult regionális politikai, területfejlesztési kihelyezett tanszék a Debreceni Egyetem és az Észak-Alföldi Regionális Fejlesztési Ügynökség együttműködésének köszönhetően. A közel egy évtizedes kooperáció megkoronázásaként létrejött Területi Tervezési és Fejlesztéspolitikai Kihelyezett Tanszék elsősorban a területfejlesztő geográfus szakos hallgatók gyakorlatorientált mesterképzésének lesz a kiemelt helyszíne, hiszen a megállapodás értelmében az Ügynökség évente 40-50 diáknak biztosít kutatási lehetőséget és szakmai gyakorlatot.
Dr. Tudás Kabinet alakult a Dél-alföldi régió tudományos, felsőoktatási és innovációs életének összefogására. A régió valamennyi felsőoktatási intézményét, kutatóintézetét és kamaráját magába tömöríteni kívánó kezdeményezés a tervek szerint 40 ezer hallgató és több ezer kutató gyűjtőhelyévé válik a jövőben.
A kétszintű képzési rendszer mellett, illetve arra épülve további felsőfokú képzések is léteznek – hogy melyek ezek, arról a HVG Diploma 2009 különszáma alapján összeállított cikkünkből tájékozódhat.