Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Mennyit keresnek januártól azok a tanárok, tanítók és óvodapedagógusok, akik a 2015-ös minősítési eljáráson megfeleltek, így 2016. január 1-jétől magasabb fokozatba kerültek? Itt nézhetitek meg a bruttó béreket tartalmazó táblázatot.
Novemberben elindultak az önértékelési csoportok munkái, a legtöbb igazgató már megkapta, mikor és hány tanárát fogják vizsgálni. A tanároknak ez csak egy újabb stresszhelyzet a novemberi portfóliókészítés mellett, amin az sem segít, hogy egy-egy szakértő – aki őket minősíti vagy felügyeli – sokszor a dupláját keresi annak, mint ők, úgy, hogy akár feleannyi idős és kevesebb a szakmai tapasztalata.
Keményhangú közleményben cáfolta meg Czunyiné Bertalan Judit tegnapi állításait a PDSZ. Szerintük nincs ma elégedett tanár Magyarországon, csak Czunyiné az az államtitkári asztala mögül.
Újabb megalázó feladatot kaptak a tanárok: most már egymást kell megfigyelniük és a belső ellenőröknek elmondani, miket tapasztaltak. Egy tanár szerint ezzel csak feszültséget szítanak és megpróbálják leterhelni a tanárokat, hogy az oktatási rendszer hibáiról eltereljék a figyelmet.
Bár ez eddig sem volt kérdéses, hatalmas különbségek vannak a tanári fizetésekben nemzetközi szinten. Van, ahol egy jószerével kezdő tanár 2 milliót keres, de akad olyan hely is, ahol csak 32 ezer forintot. Itthon egy mesterfokozattal rendelkező tanár 189 ezer forintot keres.
November 30-ig kell elkészítenie a portfólióját 30 ezer, minősítési eljárásban részt vevő pedagógusnak. Összegyűjtöttünk néhány oldalt, amely a segítségetekre lehet.
30 ezer tanár vesz részt a 2016-os minősítési eljáráson, hogy aztán 2017-től többet kereshessen. Mit gondoltok ti, olvasók, a 2013-ban indult életpályamodellről? Íme.
Milyen fizetésre számíthatnak a 6-8 éve a pályán lévő, egyetemi végzettségű pedagógusok? Mi a helyzet a főiskolai végzettségűekkel? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Szeptembertől 3,5 százalékkal emelik a pedagógusok bérét, amellyel főleg a régóta pályán lévő tanárok és a mesterpedagógusok járnak jól. A 3-5 éve a pályán lévők fizetése bruttó 7-8 ezer forinttal növekszik.
Varga Mihály az Origónak adott interjújában elmondta, folytatja a kormány a megkezdett életpályamodelleket, a pedagógusok 10 százalékos béremelésre számíthatnak.
Idén folytatódik a pedagógus-előmeneteli rendszer bevezetése; csaknem 15 ezer pedagógus vesz részt minősítővizsgán vagy minősítési eljáráson, valamint elkezdődnek a tanfelügyeleti ellenőrzések is.
Az idén induló tanfelügyeleti rendszer keretében a tervek szerint már az első évben közel 30 ezer pedagógust értékelnek, de az iskoláknak és az óvodáknak ötévente magukat is teljes körűen értékelniük kell.
Április 30-ig jelentkezhetnek a tanárok a 2016-os minősítési eljárásra: a tanároknak portfóliót kell készíteniük és egy vizsgán is részt kell venniük. Aki megfelel, 2017. január elsejével kerülhet magasabb fizetési kategóriába. Íme, a legfontosabb tudnivalók.
Az ombudsman számos problémát tárt fel a pedagógus-életpályamodell kapcsán. Szerinte jogos elvárás, hogy a hosszú ideje kiváló szakmai munkát végző pedagógusokat elismerjék mind erkölcsi, mind anyagi vonzataival együtt.
Néhány ponton módosítják a pedagógus-előmeneteli rendszerről szóló kormányrendeletet, majd ez után a pedagógusok minősítési rendszeréről szóló tájékoztatót, ahogyan ezt az alapvető jogok biztosa kérte Balog Zoltán minisztertől.
Egy nappal több idejük lesz a portfólió feltöltésére azoknak a tanároknak, akik 2015-ben vesznek részt minősítési eljáráson. Az új határidő december 1., 23 óra.
Nemcsak azoknak a pedagógusoknak kell minősítő eljárásra jelentkezniük, akik magasabb fizetést szeretnének - a "gyakornok" kategóriába sorolt fiatal tanárok, tanítók és óvodapedagógusok is vizsgázni fognak. Megnéztük, mi vár rájuk.