szerző:
Eduline

November 30-ig kell elkészítenie a portfólióját 30 ezer, minősítési eljárásban részt vevő pedagógusnak. Összegyűjtöttünk néhány oldalt, amely a segítségetekre lehet.

30 ezer pedagógus vizsgázik jövőre, hogy magasabb fizetési kategóriába kerülhessen

A kötelező olvasmány az Oktatási Hivatal útmutatója - ebben nemcsak a minősítési rendszerről, hanem a portfólió tartalmáról is találtok információt, úgyhogy érdemes ezzel kezdeni.

Petróczi Gábor tanügyigazgatási szakértő oldalán több anyagot találtunk a portfóliókészítésről, többek között a leggyakoribb hibákról és a technikai tudnivalókról. Sőt, néhány óravázlatmintát is feltöltöttek, ezeket is lehet használni a kiinduláshoz.

Prizma Pedagógiai Szakmai Szolgáltató oldalán is jól használható anyagok - óravázlatok, tematikus tervek, csoportprofilok és felzárkóztatási tervek - vannak, érdemes megnézni ezeket a dokumentumokat is.

Ajánlott olvasmány azoknak, akik november végéig készítik el a portfóliójukat: ez a blog rendszeresen tesz közzé tippeket, tudnivalókat.

A pályakezdők portfóliójáról itta többiekéről pedig itt olvashattok. A minősítő vizsgáról szóló cikkünket itt találjátok. ''Hagyjátok már békén a tanárokat!'' - ezt gondoljátok a minősítésről.

A tanárok csak akkor léphetnek magasabb fizetési kategóriába - 2017. január elsejétől -, ha sikeresen veszik ezeket az akadályokat. Azt, hogy mennyit keresnek majd szeptembertől a különböző kategóriákban, itt nézhetitek meg, a pályakezdők fizetését pedig itt találjátok.

Ilyen lesz a következő tanév

A következő tanév diákokat érintő változásairól itt, a tanárokat érintő újdonságokról pedig itt olvashattok. A tanév legfontosabb dátumait itt találjátok.

A Nemzeti Pedagógus Kar által készített etikai kódexről itt, a tanárok reakciójáról itt, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete álláspontjáról pedig itt olvashattok.

Szeptembertől már minden általános iskolás és középiskolás diáknak heti öt tesiórája lesz - annak ellenére, hogy több mint ötezer feladatellátási helyen nincs tornaterem vagy tornaszoba. Lehet, hogy hamarosan jön a mindennapos éneklés is: erről itt találjátok cikkünket, a legviccesebb mémeket pedig itt nézhetitek meg.

Az 1-4. osztályosok óraszámait itt, az 5-8. évfolyam kerettantervét pedig itt találjátok. Azt, hogy mit fognak tanulni a gimnazisták, itt nézhetitek meg, a szakközépiskolások óratervéről itt, a szakiskolásokéról pedig itt olvashattok.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!