Ennyiből élnek a magyar egyetemisták: minden második hallgató dolgozik is
Mennyit költenek havonta a magyar egyetemisták és főiskolások? Minden negyedik hallgató kevesebb mint 50 ezer forintot.
Mennyit költenek havonta a magyar egyetemisták és főiskolások? Minden negyedik hallgató kevesebb mint 50 ezer forintot.
Bankot alapított egy perui kisfiú annak érdekében, hogy minél több gyerek gyűjthessen magának pénzt. Jose Adolfo Quisocala Condori hétéves volt, amikor nekivágott a vállalkozásnak, azóta pedig már több mint kétezer ügyfele van szerte az országból.
Máshol tanultok szeptembertől, de korábban már jogosultak voltatok a Bursa Hungarica ösztöndíjra? Ezt kell tennetek, ha intézményt váltottatok.
A nyári szünet valójában nem olyan felhőtlen időszak, mint ahogy azt gondolnánk, és nem csak a szülők számára.
A diákhitelnek, ami a felsőoktatásban résztvevő hallgatók számára igényelhető kölcsön, van diákhitel1 és diákhitel2 típusa is. De mi a különbség a kettő között? Mutatjuk.
Már az iskolakezdési nagy dömping küszöbénél járunk. Mennyit költenek a szülők? Hányadikas diák jelenti a legnagyobb kiadást?
Mit kell tennetek, ha korábban megkaptátok a Bursa Hungarica ösztöndíjat egész évre, de szeptembertől már máshol tanultok? Utánajártunk.
A 25-60 éves kor közötti 3-14 éves gyermeket nevelő szülők 61 százaléka többek között fizetésükből akarják támogatni gyerekük továbbtanulását - derült ki az NN Biztosító felméréséből.
Komoly ösztöndíjat nyerhetnek a tanári pályára készülő hallgatók.
A szülők az eltartottak után kapják a családi kedvezményt. De vajon eltartottnak minősül-e egy hallgató?
A kormány nem hajlandó emelni a jelenlegi ösztöndíjakon, így a felsőoktatásban tanulók egyre magasabb megélhetési költségekkel és stagnáló jutattásokkal szembesülnek. Ha valakit a szülei nem tudnak támogatni egyetemi évei alatt, kénytelen munkát vállalni a tanulás mellett, vagy hosszú évekre eladósodni. Mire elég ma egy átlagos ösztöndíj a felsőoktatásban?
Bár az idei félévnek hamarosan vége, a most felvételizők valószínűleg már előre gondolkoznak azon: mégis hogy fognak megélni egyetem mellett? Mi most összeszedtünk pár valóban hasznos spórolási tippet annak érdekében, hogy a tanulás mellett ez legyen a lehető legkisebb stresszforrás.
A kollégái által csak "fideszes tanár úrként" emlegetett napközis oktató milliókat emelt le a Szemere alapítványának számlájáról, végül csak 1592 forintot hagyott rajta. A pénzt a lap szerint visszafizette a fizetett szabadságra küldött tanár.
Külfölddel ellentétben, Magyarországon az a tendencia, hogy minél hamarabb igyekszik az embert beszerezni egy saját lakást. Azonban a növekvő négyzetméterárak, a szigorított hitelkonstrukciók mellett pályakezdőként ez szinte az abszolút lehetetlen kategóriába kezd beleesni.
Az egyetemi évei - ha van szülői támogatás és ösztöndíj, ha nincs - senkinek sem jelentik az anyagi jólét csúcsát. Sőt, inkább jó pár szűk esztendővel lehet azonosítani ezt az időszakot. Spórolási tippeket és eddig talán még nem ismert lehetőségeket gyűjtöttünk össze nektek, hogy egyszerűbb legyen kihúzni hó végéig.
Az Országos Középiskolai Pénzügyi-Gazdasági Verseny héten lebonyolított döntőjében a 2016. évi PénzSztár címet és a vele járó fődíjakat a Debreceni Fazekas Mihály négyfős csapata szerezte meg, míg a második helyen egy határon túlról, Szatmárnémetiből érkezett gárda végzett - közölte a versenyt szervező PénzSztár Versenyközpont az MTI-vel.
Már a közoktatásban sem tud minden szülő különórákra költeni, így aztán nem csoda, hogy a főiskolára sincs meg az anyagi fedezet.
A Klik nagy bevásárlásba kezdett, egymilliárd forintot már el is költöttek.
Nem kell többé négyzetrácsos fecnin követni a kiadásokat.
Havi akár 50 ezer forintot is kaphatnak azok a vidéki joghallgatók, akik sikerrel pályáznak egy minisztériumi ösztöndíjra.