Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Egészen február 21-én éjfélig lehet jelentkezni a középfokú iskolákba - így döntött az Oktatási Hivatal, miután péntek délután órákra leálltak az oldalai.
Idén is április elején tartják a beiratkozást az általános iskolák, vagyis addig kell eldönteni, merre tovább. Hogy könnyebb legyen a választás, megmutatjuk azokat az általános iskolákat, amelyek az országos kompetenciamérés adatai alapján az átlagosnál hatékonyabban fejlesztik a diákok matematikai képességeit.
Bár a központi felvételi eredményére és a szóbeli behívási ponthatáraira még várni kell, azt már most megnézhetitek, mekkora volt a túljelentkezés a középiskolákban tavaly és a korábbi években.
Minden évben lehozzuk a HVG rangsorának listáit a kiemelkedően teljesítő gimnáziumokról, ezzel próbálunk segíteni azoknak a diákoknak és szülőknak, akik iskolaválasztás előtt állnak. Februárig kell ugyanis eldönteniük, hová adják be a jelentkezési lapot, de a választék zavarba ejtően nagy. Ma egy olyan listát mutatunk, amelyen azok a középiskolák szerepelnek, ahol a diákok szövegértési képességeit az átlagosnál hatékonyabban fejlesztik a tanárok.
Januárban kérvényezhetik a plusz év óvodát azok a szülők, akik nem szeretnék, hogy nagycsoportos gyermekük 2022 szeptemberében elkezdje az általános iskolát - mert úgy látják, hogy még nem érett meg rá. A papírügyekhez ma már bőven van segítség, ezeket mutatjuk.
Részletes "útmutatót" készített a Szülői Hang közösség azoknak, akik januárban szeretnék kérvényezni, hogy a gyermekük még egy évet az óvodában tölthessen, és ne kelljen 2022 szeptemberében elkezdenie az általános iskolát. Mutatjuk a legfontosabb infókat.
Lassan indul a 2022-es középiskolai felvételi, és bár az idei tájékoztatókat még nem tették közzé a gimnáziumok, a technikumok, a szakgimnáziumok és a szakképző iskolák, az előző évek túljelentkezési adatait már megnézhetitek.
Furcsa pletyka terjed a tanévkezdésről különböző fórumokon és Facebook-csoportokban. Az Eduline-nak több szülő azt mondta: „úgy hallotta”, hogy a koronavírus-járvány negyedik hulláma miatt szeptember közepén újra online oktatásra állnak át az iskolák. Pedig szeptemberi iskolazárásról szó sincs, sőt a tanárok 90 százalékos átoltottsága és a 12 évnél idősebb diákok négynapos oltási kampánya miatt a kormány kifejezetten optimista. De akkor mi lesz szeptember közepén?
Idén hétezerrel több a nyolcadikos diák, mint tavaly, ráadásul a továbbtanulók egy része biztosra ment és a megszokottnál több középiskolát és tagozatot jelölt meg a jelentkezési lapon. Valószínűleg emiatt is érzi úgy a szülők egy része, hogy ebben a tanévben élesebb a verseny a gimnáziumi helyekért.
Miközben Nógrád megyében minden ötödik általános iskolás a lemorzsolódás határán billeg, addig a budapestieknek csupán a 4,11 százalékát veszélyezteti a korai iskolaelhagyás. Még mindig a szakképző iskolák adatai a legaggasztóbbak: Győr-Moson-Sopron megye kivételével országszerte 10 százalék felett van a nagyot rontók aránya.
Az idei iskolakezdési halasztások kapcsán 96 százalékban helyt adtak a szülők kérelmének - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma kedden az MTI-vel
Van, ahol rendhagyó módon a Zoomon tartják a szóbeli felvételit, míg más gimnáziumok úgy döntöttek, a járványhelyzet miatt idén egyáltalán nem szerveznek elbeszélgetést, helyette portfóliót kérnek a jelentkezőktől. A középiskoláknak most először kell „covid-biztos” megoldásokat találniuk a felvételire: tavaly éppen azon a napon értek a véget a szóbelik, amikor a járvány miatt elrendelték az iskolák bezárását.
Nem csak a sajátos nevelési igényű vagy beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel küzdő gyerekek kapták meg az engedélyt az Oktatási Hivataltól. Viszont így sem volt könnyű dolguk azoknak a szülőknek, akik szerint gyermekük nem elég érett a szeptemberi iskolakezdéshez, ezért szerették volna még egy évig az óvodában tartani.