Május 8-án, hétfőn, vagyis két hét múlva kezdődik a tavaszi érettségi időszak, ami a szokásos rend szerint a magyar nyelv és irodalom írásbelivel indul.
Tavaly közzétettük az Oktatási Hivatal adatait, hogy miképp alakultak az érettségizők számai 1998-tól 2022-ig.
A diagramból jól látszik, hogy 2014-ben viszonylag drasztikus csökkenés állt be: a 2013-as 133 200-ról 117 800-ra apadt az érettségizők száma.
2020-ban, a Covid berobbanásakor - miután bejelentették a szabályváltozásokat - 113 400 vizsgára jelentkező közül pedig végül mindössze 84 300-an érettségiztek. Ez az adat 2021-ben nagyjából visszaugrott a korábbi évek trendjének megfelelő szintre, de még így is van mit behozni, hiszen 2013-hoz képest 18 500 diák a különbség.
Az idei érettségizők pontos száma várhatóan néhány nap múlva érkezik, ekkor fogjuk megtudni, hogy idén pontosan hányan érettségiznek közép-és emelt szinten, illetve tárgyanként.
A szóbeli emelt szintű érettségik egyébként június 7-14-ig, a középszintű vizsgák június 19-30-ig lesz. Az időpontokat ide kattintva találjátok.
Az Eduline-on az idén is megtaláljátok a legfrissebb infókat az érettségiről: a vizsgák napján reggeltől estig beszámolunk a legfontosabb hírekről, megtudhatjátok, milyen feladatokat kell megoldaniuk a középszinten vizsgázóknak, de az emelt szintű írásbelikről is nálunk találjátok meg a tudnivalókat.
És ami a legfontosabb: az írásbeli után nálunk nézhetitek át először a szaktanárok által kidolgozott, nem hivatalos megoldásokat.
Délutánonként arról olvashattok, hogy mit gondolnak a tanárok és a vizsgázók a feladatsorokról, és persze ti is leírhatjátok véleményeteket kommentben, sőt a szaktanároktól is kérdezhettek.
Ha elsőként szeretnétek megkapni a megoldásokat, lájkoljátok Facebook-oldalunkat, itt pedig feliratkozhattok hírlevelünkre. A 2023-es érettségiről itt találjátok legfrissebb cikkeinket.
|