Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Egyes amerikai egyetemeken már minden harmadik nő folytat természettudományi, technológiai, matematikai vagy mérnöki tanulmányokat, de így is 2,5-szer kevesebben vannak, mint a férfiak.
Az Együtt a Jövő Mérnökeiért Szövetség (EJMSZ) állásfoglalása szerint pozitívum, hogy létezik gyakorlatközpontú szakemberképzési lehetőség, de szerintük nagyon alacsony tudásszinttel kerülnek a fiatalok a felsőoktatásba, ami a gyakorlati képzést is megnehezíti.
Újra megrendezik a Lányok napját, a kezdeményezés célja, hogy felhívja a középiskolás lányok figyelmét olyan szakmák és továbbtanulási lehetőségre, amelyekre általában nem gondolnak. Nyílt napon betekintést kaphatnak többek között a Google, az IBM vagy az Ericsson életébe, egy napot tölthetnek az ott dolgozókkal.
Olyan alapszakra jelentkeztetek, amelyen csak magas pontszámmal lehet ösztöndíjas helyet szerezni, az önköltséget pedig nem tudnátok fizetni? Akkor sem kell elkeserednetek, ha nem kerültök be: új sorozatunkban megnézzük, milyen hasonló OKJ-s képzéseket végezhettek el teljesen ingyen. Ötödik rész: építészet, faipar, környezetvédelem, mezőgazdaság.
Nettó 148-284 ezer forint - ilyen fizetésre számíthatnak a műszaki képzésben részt vevő hallgatók a diplomás-pályakövetési rendszer 2013-as adatai szerint. A pályakezdők - intézménytől és szaktól függően - 2-6 hónap alatt tudnak elhelyezkedni. Íme, a számok.
Hányan jelentkeztek a népszerű műszaki alapszakokra? Milyen ponthatárokra számíthattok? Megnéztük, hányan jelentkeztek az idén, és hány pontot kellett szerezniük azoknak, akik tavaly felvételiztek állami ösztöndíjas, nappali tagozatos képzésre.
Negyvenéves a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Nukleáris Technikai Intézetének oktatóreaktora, a létesítményt elsősorban a fizikus- és mérnökhallgatók gyakorlati képzésére és kutatásokra használják.
Napjainkban a fejlesztett szoftverek, rendszerek komplexitása egyre inkább növekszik, s ezek megfelelő minőségét csak mély és széleskörű tudással rendelkező tesztelési szakemberek képesek hatékonyan biztosítani. Azonban a magyarországi IT munkaerőpiacon a szoftvertesztelőkből egyre súlyosodó hiány érzékelhető, erre reagálva indította el minősített tesztmérnök képzését az Alvicom is. Minderről Dr. Palugyai Sándort, a cég oktatásért felelős szakemberét kérdeztük, akitől azt is megtudhattuk, nem a rossz fejlesztőkből lesznek a tesztelők.
Megtartották a Tudományegyetemi Karok Kapcsolatok Napját: új irányokat jelöltek ki az oktatásban és a tanárképzésben, szélesednek a kapcsolatok a versenyszférával, átadták a Tudományegyetemi Karokért Díjat, és megalakult a Zeneművészeti Kar Támogatói Köre is.
Az alapképzést (BSc/BA) elvégző hallgatók döntéshelyzetbe kerülnek diplomájuk megszerzését követően: dolgozni menjenek, vagy mesterképzésre (MSc/MA)? Bár az álláshirdetések nagy részében gyakorlattal rendelkező munkatársakat keresnek a munkaadók, a pályakezdők jövőjét az is nagyban segítheti, ha folytatják tanulmányaikat. Szakemberek szerint ugyanis, ha egy cégnek azonos tudású jelentkezők közül kell választania, a mesterképzést elvégző friss diplomások előnyt élvezhetnek.
Külföldi tanulmányutakat bemutató sorozatunk első részébe talán nem is választhattunk volna olyan szervezetet, mely régebb óta van jelen hazánkban, és pontosabb képet fest a magyar hallgatók külföldi képzési lehetőségeiről, mint az IAESTE (The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience).