Újrabb sztrájkkal készülhetnek a tanárok januárban
A sztrájkbizottság belső felmérése alapján a tanárok egy jelentős része vállalna egy újabb tiltakozást, ha nem sikerülne megegyeznie a pedagógus-szakszervezetek képviselőinek a kormánnyal.
A sztrájkbizottság belső felmérése alapján a tanárok egy jelentős része vállalna egy újabb tiltakozást, ha nem sikerülne megegyeznie a pedagógus-szakszervezetek képviselőinek a kormánnyal.
Már a sztrájk első napján fenyegető üzenetet kaptak az iskolaigazgatók a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) szerint.
Egyhetes országos sztrájkot hirdettek a tanári szakszervezetek január 23-tól. Fontos infók szülőknek.
Az intézmény tiltakozó pedagógusai hétfőn mondták el, hogy mit is jelent pontosan az egyhetes akció a Karinthy-gimnáziumban, és arról is beszéltek, mit szeretnének elérni.
Ha erre sor kerül, megbéníthat egész tankerületeket, több iskolában leállhat az oktatás.
Aláírásgyűjtést indított a Tanítanék Mozgalom, azt szeretnék elérni, hogy Dezsőfi György, a miskolci Herman Ottó Gimnázium tanára azonnal kapja vissza igazgatóhelyettesi pozícióját, amelytől a mozgalom szerint jogszerűtlenül fosztották meg.
A Budaörsi Illyés Gyula Gimnáziumban bár vannak diákok, a tanárok nagy része ma sem vette fel a munkát.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete a szociális szférában dolgozók munkabeszüntetésével szolidáris.
A szerdai tiltakozást szervező Tanítanék Mozgalom egy 21 pontos összefoglalót és útmutatásokat tett közzé a tanárok számára.
Hétfőtől ismét országos munkabeszüntetés lesz a szlovákiai iskolákban, ezúttal határozatlan idejű sztrájkot hirdettek...
Sztrájkbizottságot hoztak létre a pedagógus szakszervezetek Miskolcon, mert csaknem 500 millió forinttal kevesebb jut az idén oktatásra, és attól tartanak csökkenni fog a tanári fizetés. Az érdekképviseletek a jövő hét elején döntenek arról, demonstrálnak-e - írta az Észak-Magyarország csütörtökön.
Nem fogadták el a sztrájkoló szerb tanárok a kormány ajánlatát: az oktatási miniszter kevesebb mint tízmilliárd dinárt szánna a pedagógusok bérének emelésére, a szakszervezetek szerint azonban legalább húszmilliárdos ráfordításra lenne szükség. Szerbia iskoláinak kétharmadában továbbra sincs tanítás – írja a dunatv.hu.