Az intézmény tiltakozó pedagógusai hétfőn mondták el, hogy mit is jelent pontosan az egyhetes akció a Karinthy-gimnáziumban, és arról is beszéltek, mit szeretnének elérni.
Akár rendkívüli szünetet is elrendelhetnek a budapesti Karinthy Frigyes Két Tanítási Nyelvű Gimnáziumban, ha nem tudják biztosítani az intézmény működését, azaz a tanítást - hangzott el abban az élő bejelentkezésben, melyet a gimnázium pedagógusai tettek a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) Facebook-oldalán.
A 18. kerületi Karinthy-gimnázium 44 pedagógusa, és a Brassó Utcai Általános Iskola 26 tanára hétfőn kezdett egyhetes munkabeszüntetésbe azt követően, hogy felismerték: az egynapos polgári engedetlenségi akciók és a gördülő sztrájk nem hozott eredményt a vezetőség oldaláról.
A péntekig tartó munkabeszüntetés, a nyilatkozó tanárok szerint abból áll, hogy a kezdetben 34, majd további 10 fővel bővült sztrájkoló tanári kar legalább fele, legalább három napon keresztül nem veszi fel a munkát. Vannak, akik naponta csak egy, mások több órát is megtartanak, hogy valamilyen formában legyen tanítás az intézményben, és ne kelljen elrendelni a rendkívüli szünetet. Ez ugyanis a sztrájkot is ellehetetlenítené, de a szülőknek kiküldött e-mail szerint nem kizárt, hogy a hét második felében egyáltalán nem lesz tanítás az intézményben.
A tanárok szerint a céljuk továbbra is ugyanaz, amiért már hetek, de inkább hónapok óta küzdenek: érdemi párbeszéd szeretnének a tankerülettel az oktatás helyzetének javítása érdekében. Eddig ugyanis a vezetőség a pedagógusoknak küldött fenyegető leveleken kívül nem lépett az ügyben, és elzárkóznak az érdemi tárgyalásoktól.
Bár a Karinthy gimnázium sztrájkjához annak meghirdetése óta a tankerület több intézménye, óvodák és általános iskolák, valamint számos belvárosi intézmény, többek között a Madách Imre Gimnázium és az Eötvös József Gimnázium is csatlakozott, az akciót kezdő iskola tanárai még mindig azt kérik, hogy minél többen csatlakozzanak, szerintük ugyanis a változást csak így lehet elérni.