A 2022-es felvételin is 280 a minimumponthatár: de pontosan mit is jelent ez?
Idén is 280 a minimumponthatár – aki ennél kevesebb pontot gyűjt, sem állami ösztöndíjas, sem önköltséges formában nem tanulhat alap- vagy osztatlan szakon.
Idén is 280 a minimumponthatár – aki ennél kevesebb pontot gyűjt, sem állami ösztöndíjas, sem önköltséges formában nem tanulhat alap- vagy osztatlan szakon.
Bár a 2022-es ponthatárok kihirdetéséig még hátravan egy kis idő, már most tudtok kalkulálni, például a minimum- és az előzetes ponthatárok alapján.
2023-tól azok is nagyobb eséllyel kerülnek majd be az egyetemekre, főiskolákra, akiknek gyenge a tanulmányi és az érettségi eredményük, viszont fél-egy éves önkéntes katonai szolgálatot vállalnak.
Mivel hamarosan indul az idei felvételi ügyintézési időszak, amikor kiderül, milyen pontokkal vágtok neki az idei felvételinek, elhoztuk az összes pontszámítási szabályt.
A jelentkezők egyik legfontosabb kérdése, hogy hol lehet nagy verseny a helyekért a felvételin - mutatjuk, mi alapján döntenek az egyetemek a 2022-es felvételiben.
Bár az idei jelentkezési adatokat még nem tudjuk, azokat a ponthatárokat nem szabad elfelejteni, amiket már jóval a végleges ponthatárhúzás előtt ismerünk. Kikre vonatkoznak a minimumpontszámok és kiknek kell előzetesen meghatározott ponthatárokkal számolnia?
A 2022-es egyetemi felvételin is marad 280-as minimumponthatár. De vajon ez tényleg azt jelenti, hogy 280 ponttal is be lehet kerülni az egyetemekre?
Mi történik, ha több helyen is eléritek a felvételi ponthatárt? Mi a helyzet akkor, ha a kiválasztottot szakotok mégsem indul el? Fontos kérdésekre válaszolunk.
Mutatjuk, hány pontot kell gyűjteni ahhoz, hogy bekerüljetek egyetemre, főiskolára.
A felvételi hajrá egyik legfontosabb kérdése: kinek kell előzetesen meghatározott ponthatárokkal számolnia? Mutatjuk a választ és a ponthatárokat is, amelyeket már most ismerünk.
Bár a 2022-es felvételi ponthatárok meghúzásáig még majdnem fél évet kell várni, vannak olyan ponthatárok, amelyeket már most tudunk. Mutatjuk, mivel számolhattok.
Hány pontot kell szerezni a 2022-es keresztféléves felvételin ahhoz, hogy egy jelentkezőnek esélye legyen bekerülni valamelyik egyetemre? Mutatjuk.
Milyenek lesznek a minimumponthatárok a 2022-es felsőoktatási felvételin, kötelező lesz az emelt szint? A 2022-es felvételi csak év végén rajtol, de néhány dolgot már most tudni lehet a szabályokról.
Nincs meg az alap- és osztatlan szakokhoz szükséges minimum 280 pontotok, viszont mindenképpen szeretnétek egyetemen vagy főiskolán tovább tanulni már most szeptembertől? Akkor jöhet a "B" terv, ami nem más, mint a felsőoktatási szakképzés.
Az általános felvételin volt, de vajon a pótfelvételin is van olyan alsó limit, amit ha nem sikerül elérnetek, akkor egyáltalán nem tanulhattok tovább a felsőoktatásban? Fontos kérdésre válaszolunk.
A matekozásnál az sem mindegy, hogy alap-, valamint osztatlan szakra, vagy felsőoktatási szakképzésre jelentkeztetek, a szabályok ugyanis eltérőek.
Megmutatjuk, legalább hány pontot kell elérnetek, ha szeptembertől egyetemen szeretnétek tovább tanulni. Azt is összeszedtük, milyen eredmények számítanak bele.
A legtöbb felvételiző már sokszor átszámolta a pontjait, felvételi viszont nem csak a pontokon múlhat. Összegyűjtöttünk négy olyan buktatót, amin sajnos idén is az egész felvételi elbukhat.
A felvételihajrá egyik legfontosabb kérdése: kikre vonatkoznak a minimumpontszámok és kiknek kell előzetesen meghatározott ponthatárokkal számolnia? Mutatjuk a válaszokat.
Nem éritek el az előzetes ponthatárt, a minimumponthatárt, nem mentek át az alkalmassági vizsgán, hiányzik egy fontos tárgyból az érettségi - sokan emiatt csúsznak le az egyetemi felvételiről.