"Mamahotel" évekig: sok egyetemistának nem marad más a magas albérletárak mellett
Arról nem is beszélve, hogy már a Diákhitellel sem olyan konstrukcióban számolhatnak az egyetemisták, mint egy éve.
Arról nem is beszélve, hogy már a Diákhitellel sem olyan konstrukcióban számolhatnak az egyetemisták, mint egy éve.
A kitolódó tanulmányi idővel, a munkaerőpiaci lehetőségekkel, valamint anyagi okokkal is magyarázható az, hogy sokan még a húszas és a harmincas éveikben is a szüleikkel élnek. Míg Magyarországon 2005-ben a 18-34 évesek 50 százaléka élt együtt a szüleivel, addig 2019-ben ez az arány már 62 százalékra kúszott fel - derül ki egy friss felmérésből.
Meghosszabbodott a felnőtté válás folyamata. Elkészült az első olyan magyar kutatás, amely egyszerre vizsgálta a felnőtté válás folyamatának több dimenzióját.
A fiatalok felét támogatta a család, amikor elköltöztek otthonról, minden ötödik fiatal mégis úgy érzi, nem kapott elegendő érzelmi és anyagi támogatást a szülőktől, illetve segítséget a hétköznapi életvezetéshez – derül ki egy friss felmérésből.
A 16 és 29 év közötti fiatalok 68,2 százaléka még a szüleivel élt 2017-ben az Európai Unióban - közölte az Eurostat.
Előfordulhat, hogy az egyetem után ismét otthon találjátok magatokat. Ilyenkor érdemes néhány szabályt betartani, hogy ne legyen teher az együttélés a szülőkkel.
A 19-29 éves korosztály borúlátó jelenlegi pénzügyeivel kapcsolatban, viszont egyre többen várnak javulást a jövőben – derül ki a K&H ifjúsági indexéből.
A fiatalok több mint fele még a szüleivel él, még az aktív keresők 43 százaléka is a mamahotel vendégszeretetét élvezi.
A fiataloknak nincs pénze, hogy elköltözhessenek a szülőktől, és egyre később lesz a fiataloknak saját lakásuk. Hány évesen költöznek a magyar fiatalok?
Az albérletárak az egekbe szöktek és a munkapiac is telített, de nem csak emiatt lakik otthon egyre több friss diplomás. Abban, hogy a fiatalok nem képesek elköltözni, gyakran maguk a szülők is hibásak.
Nemzetközi jelenséggé nőtte ki magát, hogy a pályakezdő fiatalok még 25 éves koruk után sem hagyják el a szülői házat. Magyarországon is évről évre nő azok száma, akik felnőttként sem költöznek el szüleiktől.
Folyamatosan nő azoknak a fiataloknak a száma Magyarországon, akik még felnőttként is egy háztartásban élnek szüleikkel - írja a csütörtöki Magyar Nemzet a Tárki tanulmányának adataira hivatkozva.
Csaknem kétmillió - 15 és 29 év közötti - fiatal nem tanul és nem is dolgozik, szülei nyakán él Spanyolországban - ez derül ki az Európai Gazdasági és Együttműködési Szervezet (OECD ) legújabb felméréséből, amelyet szerdán az El Mundo című spanyol napilap ismertetett.
Legalább tíz évvel kitolódott az önálló életkezdés időpontja, és ezzel együtt mind elfogadottabb, hogy valaki húszon vagy akár harmincon is túl a szülei mellett él. A gazdasági válság pedig csak ráerősített e tendenciára.
Munka- és önmegvalósítási lehetőségeikben bizakodóbbak voltak a 19-29 éves városi fiatalok az idei harmadik...
A 21-29 éves korosztály jelentős része nem tud vagy nem akar elszakadni családjától: a megkérdezettek több mint fele...
A 15-18 év közötti fiatalok közül szinte mindenki (98 százalékuk) a szüleivel lakik együtt, de a 19-25 év közöttiek háromnegyede is otthon maradt, nem költözött el. A fiatal felnőttek túlnyomó többsége, 82 százaléka rászorul szülei anyagi támogatására.
A római kormány szerint álomvilágban élnek és nem akarnak szembenézni a valósággal az olasz fiatalok, akik még mindig...