Az ország egyik legnagyobb egyeteme - ahogy még soha nem láttuk
Hogyan néz ki a Műegyetem felülről? Mi rejtőzik a pincében és a padláson? Érdekes képeket találtunk a BME könyvtárának honlapján - íme, a legjobbak!
Hogyan néz ki a Műegyetem felülről? Mi rejtőzik a pincében és a padláson? Érdekes képeket találtunk a BME könyvtárának honlapján - íme, a legjobbak!
Érdekes, régi képeket találtunk a BME könyvtárának honlapján a hatalmas budai campus épületeiről. Könyvtár, sóhajok hídja és a főépület - így néztek ki egykor, és így néznek ki most.
Távoznia kellett az AIESEC nemzetközi szervezet műegyetemi egységéből, mert részt vett a Hallgatói Hálózat BME GTK-s...
A korábbi 610 ezer helyett maximum 400 ezer forintot kérhet szemeszterenként az MBA-mesterképzésre jelentkező...
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen új generációs internetes megoldások megismerésére és tesztelésére alkalmas számítástechnikai laboratórium nyílt.
Virtuális kötélhúzásba kezdett a Facebookon a Budapesti Corvinus Egyetem és a Műegyetem – amelyik intézmény október 23-ig több lájkot kap, az nyer.
A Polgári törvénykönyvre hivatkozva, helyreigazítást követelve küldött levelet az egyetemi hallgatói érdekképviselet a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Doktori Tanácsának, mert úgy látják: a tanács megsértette jó hírnevüket. Egy oktatói kinevezés titokzatos elkaszálása után a doktori tanács egy állásfoglalásban azt írta: a hallgatók nem rendelkeznek elegendő hozzáértéssel az egyetemi tanári kinevezésekben - írja az Index.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem főépülete 2009-ben volt százéves - díszkivilágításban pedig így nézne ki.
Idén is megjelentette Magyarország száz leggazdagabb emberének listáját a Napi Gazdaság. A legtöbb milliárdos egykor közgazdász- vagy mérnökhallgatóként tervezte a jövőt, jó néhányan pedagógusként vagy vendéglátósként csinálták meg a szerencséjüket. Sőt, olyan milliárdos is van a listán, aki soha nem szerzett diplomát.
Tizenkét állami egyetem marad Magyarországon a mostani 29 helyett az origo.hu birtokába került koncepció szerint, amelyről az oktatási államtitkár már egyetemi vezetőkkel is egyeztetett. A lap információi szerint felszámolnák a felsőoktatási helyek közel felét, a Corvinus karait az ELTE, a Szent István Egyetem és a Műegyetem venné át.
A Műegyetem üzleti mesterszakjaival ismerkedhetnek meg az érdeklődők az intézmény gazdaság- és társadalomtudományi kara Üzleti Tudományok Intézetének nyílt napján február 3-án.
55 milliós támogatási szerződést írt alá a magyarországi Bosch csoport és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) mikor átadták a Közép-Európában egyedülállónak számító autómechatronikai szimulációs labort. A hároméves szakmai megállapodás célja, hogy az ipari elvárások a felsőoktatásban is megjelenjenek.
A BKV-sztrájk idején igazoltnak tekinti a vizsgákról való távolmaradást a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem. A felsőoktatásban elsősorban a budai intézmények megközelítése jelent problémát, a pesti oldalon azonban több egyetem a metróval is könnyen elérhető. A közoktatás területén január 12-én három, szerdán már csak kettő, január 14-én pedig már csak egy intézményben rendeltek el oktatási szünetet.
Idén 28. alkalommal rendezik meg a Műegyetemi Állásbörzét. Az április 8-án és 9-én megrendezett eseményen 145 kiállító cég 2100 állásajánlatából válogathatnak a látogatók a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Központi épületében. A rendezvény a műszaki végzettségen túl évek óta már a gazdasági, pénzügyi, informatikai, logisztikai és természettudományi végzettséget igénylő ajánlatokkal is várja a diákokat és a frissdiplomás álláskeresőket.
A Műegyetem is gazdag és izgalmas programokkal várja a tudomány iránt érdeklődő látogatókat a Kutatók Éjszakáján, szeptember 26-án 13 órától.