Diákok is segítik a járványhoz kapcsolódó tájékoztatást, népszerű oldalt fejlesztenek
Egy középiskolás diák által fejlesztett oldal ad tájékoztatást a koronavírusról több millió olvasónak.
Egy középiskolás diák által fejlesztett oldal ad tájékoztatást a koronavírusról több millió olvasónak.
Még március 16-a előtt - mielőtt megkezdődött volna a távoktatás az iskolákban - felkerült az OH honlapjára egy módszertani ajánlás. Azóta eltelt több, mint egy hét, a javaslat pedig frissült, most megnéztük, hogy miket találhattok benne.
Újabb hét telt el a digitális távoktatásban, számos intézkedésről, elkövetkező iskolai eseményről született már döntés. Sok lesz a változás - ezekről a cikkben tájékozódhattok, de számos diák, tanár beszámolót is olvashattok.
A rajzokon pedig köszönetet mondanak mindenkinek, aki az utcán (is) dolgozik. Ha ti is találtatok hasonlót, küldjétek el nekünk és kitesszük!
Egy III. kerületi iskola tanárnőjével beszélgettünk.
Előfordulhat, hogy a mostani helyzetben az évvégi jegyeket is a távoktatásban megszerzett tudásra kapják majd a diákok. De hogyan lehet lehet így osztályozni? Ez a minisztérium tanácsa.
Minimális személyi kontaktus mellett valósulnak meg a beiratkozások az óvodákba és általános iskolákba - közölte a köznevelési államtitkár pénteken az M1 aktuális csatornán.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) nyílt levelében hívja fel a figyelmet a veszélyhelyzetben felesleges kockázatot jelentő problémákra.
A Felnőttképzők Szövetsége (FVSZ) a felnőttképzés aktualitásairól egyeztetett a minisztériummal a veszélyhelyzetre való tekintettel.
Az egyetemeken, főiskolákon a jövő héten is távoktatásban folytatódik a hallgatók képzése - közölte az ITM az MTI-vel csütörtökön.
Sok kérdésben kell az Ember Erőforrások Minisztériumának (EMMI) döntenie a koronavírus járvány miatt bezárt iskolákkal kapcsolatban. Mi lesz a kompetenciaméréssel, megtartják a témaheteket, mi történik a nyelvi mérésekkel, és a sportméréseket hogyan fejezik be a tanulók? Itt vannak a válaszok.
Milyennek tartják eddig a digitális oktatást? Mennyire volt nehéz az új rendszerhez alkalmazkodni, és mennyi feladatot kapnak a gyerekek? A rengeteg diák és szülő véleménye után a tanárok is beszámoltak nekünk eddigi tapasztalataikról.
A jelenlegi helyzet világszerte megihletett mindenkit, sorra születnek az online kurzusok, érettségi felkészítők és netes tankönyvek. Ebből pedig nem maradhat ki a klasszikus Minecraft sem.
A távoktatás nem csak az érettségizőket érinti szélsőségesen, hanem azokat is, akiknek végzősként gyakorlati órákat is teljesíteniük kell. Mi lesz ezekkel az órákkal? Az Emberi Erőforrások Minisztériuma válaszolt.
Mit tervez a kormány az idei érettségikkel és ez hogyan befolyásolja majd az egyetemi felvételiket? Ezt válaszolta a kormány a mai sajtótájékoztatón.
Az eddig érvényben lévő rendelet hatálya jövő hétre lejárna, ezért kérik az egyetemek fenntartóit, rendeljenek el szünetet.
Nagyon sok olvasói levelet kapunk diákoktól és szülőktől is arról, hogyan élik meg a digitális oktatást. Most újabb véleményeket osztunk meg veletek, melyeknek az író pozitívan állnak az új rendszerhez.
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) közlése szerint nincs koronavírus-fertőzéssel azonosított személy a rektor kontaktjai között.
Fontos kérdés a jelenlegi helyzetben, most pontosan hogyan kell kezelni a hiányzásokat, hogyan működik a digitális napló. Megnéztük az Emberi Erőforrások Minisztériumának (EMMI) válaszát.
A koronavírus terjedésének lassításáért március 16-tól minden iskola bezárt, a tanároknak és a diákoknak pedig digitális távoktatásra kellett átállniuk. A hirtelen változásra több ezer egyetemista és tanár reagált: egy hétvége alatt megalkották az Oktatás Online Digitálisan honlapot, az OKTONDI-t.