Mi lesz a szakmai vizsgákkal a járvány idején?
Nem csak a végzősök és a felvételizők vannak különös helyzetben. Az érettségik mellett a szakmai vizsgák helyzete is kérdéses. Mutatjuk, mit az Emberi Erőforrások Minisztériumának válasza a kérdésre.
Nem csak a végzősök és a felvételizők vannak különös helyzetben. Az érettségik mellett a szakmai vizsgák helyzete is kérdéses. Mutatjuk, mit az Emberi Erőforrások Minisztériumának válasza a kérdésre.
Ebből az is kiderül, hányan várnak válaszra azzal kapcsolatban, mi lesz az idei vizsgákkal.
A mai nappal kezdődik az általános iskolai beiratkozás, egy képviselő arról posztolt, hogy meg lesznek tartva az érettségik, Jocó bácsi is megszólalt a digitális oktatással kapcsolatban, hamarosan kezdődik a tavaszi szünet. Összeszedtük a mai nap legfontosabb oktatási híreit.
A távoktatás az egyetemisták számára sem csak játék és mese. A következő beszámolók újabb problémákra világítanak rá, amelyekkel a hallgatóknak nap mint nap meg kell küzdeniük a jelenlegi helyzetben.
Szlovákiban úgy döntöttek, hogy ebben a tanévben nem kaphatnak egyest a diákok, így megbukni sem lehet.
Futótűzként terjed a neten egy országgyűlés képviselő posztja, aki arról tájékoztatta a végzősöket, szülőket és a tanárokat, hogy az érettségi vizsgák meg lesznek tartva a koronavírus járvány ellenére is.
Balatoni József, Jocó bácsi is megírta véleményét a távoktatásról. Nemcsak a rossz tapasztalatokat írja le, hanem a vidám pillanatokat is megemlíti.
Sok diák számára kihívás az otthon tanulás, de főként azoknak a gyerekek, akiknek az iskolában is kiemelt figyelemre van szükségük, mert például tanulási zavarral, figyelemzavarral küzdenek. Gyarmathy Éva, pszichológus most nekik szeretne segíteni.
Van olyan ország, ahol már biztos, hogy elmaradnak a 2020-as érettségi vizsgák, míg egyes helyeken kivárják a húsvétot. A magyar kormány szerint nálunk azonban már a héten megszületik a döntés: mi lesz az érettségi vizsgákkal?
A távoktatás még a jól ellátott fővárosi iskolákban sem zökkenőmentes. Ott pedig, ahol a hó vége felé eladják az okostelefont, hatványozottak a problémák. Sok helyen képtelenség lesz végigvinni a tanévet - újabb beszámoló azokról, akiknek nem kifejezetten gördülékeny a távoktatás.
A koronavírus-járvány miatt bezártak az iskolák, a jobb helyzetben lévő diákok számítógép mellett, Facebook-csoportokat használva, a tanárok internetes jelenlétével folytatják a tanulást. De hogyan oldják ezt meg a hátrányosabb helyzetű tanulók?
Vajon hogyan élik meg a távoktatásra való átállást az elsős kisiskolások, akik éppen most hagyták ott az óvodát, még szokják az iskolai szabályokat és írni, olvasni tanulnak? Általános iskolás tanárnőkkel beszélgettünk.
Még mindig nincs döntés az idei érettségiről, de az új tankönyvjegyzék már megjelent a héten. Az egyetemisták számára sem egyszerű a távoktatás, ráadásul úgy néz ki, hogy a végzős hallgatóknak a szakdolgozatukat is online kell majd megvédeniük, és újabb hat egyetemre vár átalakulás. Ezek voltak a hét legfontosabb hírei és cikkei.
Vannak, akik már korábban megszerezték a nyelvvizsgát külföldön és szeretnének érte plusz pontot kapni a felvételin. Vajon van lehetőség a jelenlegi helyzetben a nyelvvizsgák honosítására? Itt van minisztérium válasza.
A Debreceni Egyetemen szimulációs gyakorlatokkal készítik fel a végzős hallgatókat a koronavírusos betegek kezelésére. Angliában kiderült, mi alapján fogják megkapni az érettségi eredményeiket a végzős diákok, nálunk azonban erre a döntésre még jövő hétig várni kell. Összeszedtük a mai nap legfontosabb oktatási híreit.
A nyíracsádi görögkatolikus általános iskola is üzent a tanulóinak.
A végzős diákok érettségi eredményeit a tanárok értékelése, az osztálytársakhoz mért teljesítmény és a korábbi években elért eredmények fogják meghatározni.
Pontosan egy hónap múlva kezdődne az idei érettségi szezon, de még mindig nincs semmi konkrét információ róla, hogyan fognak zajlani a vizsgák. A kormány azt ígérte, még húsvét előtt - azaz a jövő hét folyamán - meghozza a döntést.
Speciális E-learning képzést indított a Debreceni Egyetem a szakdolgozóinak, orvosainak és rezidenseinek. A tematikus oktatási program keretében a szakemberek megismerkedhetnek azzal, hogyan kell ellátni a koronavírus-fertőzött betegeket.
A távoktatás mindent megváltoztat, ez pedig hatással lehet a szülő-gyerek kapcsolatra vagy az otthoni légkörre is. Vajon szükséges-e szankciókat bevezetnie a szülőknek, ha a gyerek nem akar otthon tanulni?