Online aláírásgyűjtés folyik a kötelező óvodába járás felfüggesztéséért
Online petíció a napokban indult, hogy a kötelező óvodába járás szabályait függesszék fel a járványügyi veszélyhelyzet idejére.
Online petíció a napokban indult, hogy a kötelező óvodába járás szabályait függesszék fel a járványügyi veszélyhelyzet idejére.
A tesztelő hallgatók szerint a lelkesedés megvan, ám sok kérdésre nem kaptak választ, és aggódnak a vizsgaidőszak miatt is.
Ezt a családokért felelős tárca nélküli miniszter mondta el, amikor szóba került a tanárok heti tesztelése.
Ilyen, amikor kiderül, hogy időeltolódás van az országon belül is. A tanárok már november 10-én engedélyt kaptak, csak elfelejtettek szólni nekik.
Az egyetem Hallgatói Önkormányzata Facebook oldalán tett közzé egy videót, melyben szolidaritásukat fejezik ki az egészségügyi dolgozók mellett.
A kormány a hétvégén bejelentette, hogy ingyenes internettel támogatja majd azokat, akik a bevezetett szabályok miatt távoktatásban tanulnak tovább. De hol és hogyan igényelhető a támogatás?
Ő elégedett a bevezetett szabályokkal. A köznevelésért felelős államtitkár ezen felül a mai sajtótájékoztatón elmondta, a legfrissebb számokat és a tapasztalatokat. Illetve indul a KRÉTA új funkciója is.
Az Index azt állítja, a náluk lévő levélből kiderül, kik fogják tesztelni az iskolai dolgozókat.
Izgalmasan indult a hét: a középiskolák és az egyetemek távoktatásra tértek át és szerdától újabb járványügyi szigorítások léptek életbe. Ezzel borult a kollégisták élete, és az SZFE diákjait is érintette, de vegyük csak át szépen sorban a hét híreit. Összeszedtünk mindent, ami a héten az oktatásban történt.
Az ingyenesség harminc napra szól majd azoknak, akiket érint a távoktatásra átállás.
Az általános iskolások szüleit és tanárait is megosztotta a bejelentés, miszerint szerdától online oktatásra állnak át a középiskolák és az egyetemek, a 14 év alatti diákoknak viszont továbbra is be kell járniuk az órákra. Egyesek örülnek neki, hogy ebben a korosztályban marad a tantermi oktatás, mások viszont annyira féltik a gyermeküket, hogy suliba sem merik engedni őket.
Ausztriában is bezárnak az iskolák, a kisebb üzletek nyitva maradhatnak, de a bevásárlóközpontoknak, ahol sok ember gyűlhet össze, le kell húzniuk a rolót a koronavírus terjedésének megfékezése érdekében - jelentette péntek délelőtt az oe24.at osztrák hírportál.
A pénteki adatok szerint az Operatív törzs jelenleg 208 óvodában és 37 általános iskolában rendelt el rendkívüli szünetet, 217 általános iskolai osztályban és 22 általános iskolában pedig digitális tanrendet. Ez hatalmas ugrás az elmúlt napok számaihoz képest.
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) közel ötszáz hallgatója jelentkezett szűrési, betegellátási, szállítási vagy adminisztrációs feladatokra.
Bencsik János független képviselő szerint teljesíthetetlen a feltétel, ezért változtatásokat javasol.
A javaslatok többek között a tesztelésre és az online oktatásra vonatkoznak.
Mennyiben érinti az új szabályozás a gyakorlati órákat? Vajon be kell járniuk az iskolába azoknak, akik szakmát tanulnak? Olvasói kérdésre válaszolva mutatjuk a szabályokat.
Bár kevésbé intenzív tünetekkel, de egyre több diák esik át a koronavíruson. A helyzet viszont azért egyre aggasztóbb, mivel a túlterheltség miatt a mentők van, hogy csak hetekkel később érnek ki a családhoz, hogy hivatalosan karanténba helyezzék őket. Addig viszont a családból a többi általános iskolás korú gyereknek továbbra is suliba kellene járnia, mivel a szülő nem igazolhat.
Bár a hét elején még kérdéses volt, vajon érinti-e a járványügyi szabályozás az őszi érettségiket is, mostanra kiderült, milyen feltételekkel lehet vizsgákat tartani.
Nekünk is rengetegen tettétek fel ezt a kérdést, amióta Orbán Viktor bejelentette az új intézkedéseket. Ezért most létrehoztunk egy szavazást, amelyben kifejthetitek a véleményeteket a témával kapcsolatban.