Lengyelországban és Szerbiában is megkezdődik a hagyományos oktatás
Bár a korlátázások nagy részét mindkét országban meghosszabbították, úgy döntöttek, hogy január 18-tól a diákok fokozatosan visszatérhetnek az iskolapadokba.
Bár a korlátázások nagy részét mindkét országban meghosszabbították, úgy döntöttek, hogy január 18-tól a diákok fokozatosan visszatérhetnek az iskolapadokba.
Sokan nem örülnek annak, hogy még egy ideig biztosan marad az online oktatás.
Maruzsa Zoltánt, köznevelésért felelős államtitkárt azután kérdezték a Kossuth rádió ma reggeli műsorában, hogy a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) az általános iskolákban is az online oktatást szorgalmazza.
Erre a következtetésre jutott egy nemzetközi kutatócsoport 65 tanulmány felülvizsgálata után.
Minden marad, ahogy volt - a központi felvételi vizsgákat nem érinti, hogy február 1-ig életben maradnak a rendkívüli intézkedések.
Orbán Viktor pénteki interjújában azt mondta, februárig fenntartják a rendkívüli intézkedéseket.
A San Diego-i Kaliforniai Egyetemen koronavírus-teszt automatákat állítottak fel.
A sulik a tervek szerint legalább három hétre bezárnak Írországban.
Hetek óta a legfontosabb kérdések közé tartozik, hogy mikorra várható a pedagógusok oltása, ugyanis az első tervezetben nem kaptak kiemelt helyet. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma válaszolt a kérdésre.
Továbbá szeretnék azt is, hogy nekik kifejezetten az iskolákban szervezzék meg az oltást.
A hétvégén lezajlott az újabb kör az iskolai és óvodai dolgozók teszteléséből. A mai sajtótájékoztatón az eredményekről is volt szó.
Szerintük az oktatásban nem lazítani kellene a járványügyi intézkedéseket, hanem ellenkezőleg, szigorítani kellene ezeket.
A koronavírus mutációja miatt döntöttek úgy, hogy az összes általános iskolát be kell zárni.
Nehéz, fárasztó, szokatlan és megosztó – többek között ezekkel a szavakkal lehet leírni legjobban a 2020 márciusa és decembere között két felvonásban vetített távoktatást. Bár a tervek szerint január 11-én mindenki visszatérhet az iskolákba, és indulhat a személyes oktatás, az biztos, hogy az elmúlt lassan egy év maradandó nyomot hagy mindenkiben. Összeszedtük a legemlékezetesebb eseményeket, véleményeket és tanulságokat.
Tizenkét hétig tartó kísérletben vett részt több mint 1,2 millió általános és középiskolás tavasszal, a digitális munkarend bevezetése az iskolák zömét felkészületlenül érte. A pedagógusok ennek ellenére pár nap alatt átálltak az online oktatásra.
Az idei érettségi is biztosan bekerül a történelmi vizsgák közé, és nemcsak a vizsgák miatt, hanem az azokat megelőző izgalmakkal és kétségekkel teli időszak miatt is. Összefoglaltuk a 2020-as érettségi kicsit sem rövid történetét – éves visszatekintésünk újabb fejezete.
Januárban is tesztelik a pedagógusokat. A mai naptól december 30-ig lehet online regisztrálni a tesztelésre.
A tavalyi létszám háromszorosa, összesen mintegy 27 600 vizsgázó több mint 35 000 vizsgára jelentkezett.
A vírushelyzet eléggé megnehezítette az érettségi időszakát, tavasszal és ősszel is. Többen nem tudtak elmenni az érettségire.
Egy friss felmérés szerintem 56 százalékuk nem akarja beoltatni magát, de az iskolák újranyitásával a többség egyetért.