Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Vannak olyan trükkök, amelyekkel sok pénzt, időt és kellemetlenséget spórolhattok meg egyetemistaként: mit kell feltétlenül beszereznetek, ha kollégiumban laktok? Hogyan érdemes diákbérletet venni?
Petíciót indítottak diákok a 14. kerületi József Attila Középiskolai Kollégiumért, amelyet másik épületbe költöztetne a tankerület. A kollégisták szerint az új épületben kevesebb diákot tudnának fogadni, ráadásul „nem folytatódhatna olyan színvonalon a közösségteremtő munka, mint eddig”.
Idén jelentkeztek egyetemre, de már most megnéznétek, hogy milyen és mekkora költségekkel kell számolnotok egy-egy egyetemvárosban? Mutatjuk a legfontosabb részleteket.
Csaknem ezer embernek kellett elhagynia tűz miatt egy kollégiumot Budapest XI. kerületében, az Irinyi József utcában hétfőn késő este - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság az MTI-vel.
A kollégistáknál nincs találékonyabb lény – bármiből képesek vacsorát készíteni, egy szótárral is képesek szöget verni a falba, és akkor is feltalálják magukat, ha nincs a közelben mikró.
Jól járnak a Budapestre ingázó nyíregyházi és debreceni diákok. Vasárnap esténként "televonattal" utazhatnak a fővárosba, erre a járatra olcsóbban válthatnak jegyet, mint ha valamelyik IC-járatot használnák.
Egyelőre nem tudni mi okozta a tüzet hétfő este a XI. kerületi Dayka Gábor utcai kollégiumban; az ELTE teljes körű kivizsgálást kért az illetékes hatóságtól - közölte az intézmény.
Magyarországon az állami felsőoktatásban ma 44 444 hallgatót tudnak fogadni az intézmények kollégiumai. Ennél azonban csak nappali tagozatos hallgatóból 2017/18-ban több mint négyszer több volt.
Sok mindent be kell pakolnotok, ha most kezditek az egyetemet, főiskolát, és kollégiumba fogtok költözni. Lesz-e elég áramforrás, sötétítő vagy elég evőeszköz? Összegyűjtöttünk tíz olyan dolgot, amit mindenképp vigyetek magatokkal, ha koliba költöztök.
Már most beteltek a budapesti magánkollégiumok. A honlapon azt írják jelentkezni azonban érdemes, mert elképzelhető, hogy iskolakezdésig történik visszamondás.
Kollégiumba költöztök szeptember elején? Van néhány dolog, amit előbb-utóbb mindeki átél a közös fürdőszobák és konyhák, na meg a folyamatos zaj miatt. Mert csak egy kolis tudja...
A kollégiumokba, albérletekbe költözés előtt alaposan át kell gondolni, mit hova tesztek, mit visztek magatokkal otthonról, és mit nem, hiszen a legtöbb egyetemistának szűk hellyel kell majd gazdálkodnia. Hogyan lehet mégis otthonossá és egyúttal praktikussá varázsolni a környezetet?
Eldöntöttétek, hogy megpróbáljátok a kollégiumi jelentkezést? Mutatjuk, hogy mik azok a dokumentumok, amiket biztos, hogy be kell szereznetek a jelentkezéshez.
Felvettek egyetemre és hamarosan előttetek áll a költözés? Azért az egész szobátokat nem kell és nem is tudjátok magatokkal vinni, de van néhány nélkülözhetetlen dolog, amivel biztosan könnyebb lesz majd a kollégiumi vagy éppen albérleti lét.
Az utóbbi hetekben többször írtunk az egyetemi kollégiumok adta lehetőségekről, jelentkezésről és minden fontos infóról. Összegyűjtöttük most ezeket nektek.
Ha úgy gondoljátok, hogy nincs sok esélyetek a kollégiumba kerülni szeptembertől, de a bejárás is megoldhatatlan? Most pár olyan kollégiumot mutatunk, ahová nem csak szociális alapon lehet bekerülni. Íme a magánkollégiumok budapesti listájának második része: