Ezeken a képeken röhög az internet: ilyen az egyetem 2014-ben
Ez már a szorgalmi időszak második-harmadik hete - olyan a képzés, amilyenre számítottatok? Összegyűjtöttük azokat a mémeket, amelyek többet mondanak minden szónál.
Ez már a szorgalmi időszak második-harmadik hete - olyan a képzés, amilyenre számítottatok? Összegyűjtöttük azokat a mémeket, amelyek többet mondanak minden szónál.
Mit gondolnak az internetezők a bölcsészekről, a földrajz vagy a kémia szakosokról? A legviccesebb és legtalálóbb véleményeket a Buzzfeed gyűjtötte össze: íme, a mi 15 kedvenc idézetünk. Magatokra ismertek?
Mi az, amiről szinte minden hallgató ugyanazt gondolja? Íme öt dolog, ami ismerős lesz azoknak, akik egyetemre vagy főiskolára járnak.
Néhány hónap, és megkapjátok a diplomátokat? Bakancslista hallgatóknak.
Kétségbeestek, ha túl sok, vagy éppen túl kevés az írásjel a tanárok levelében? Nem tudjátok, mint jelent a három pont? Íme, itt a magyarázat: ez a nap képe.
Sokáig görcsöltök a tanáraitoknak címzett e-maileken? Állandóan átfogalmazzátok, amit egyszer már begépeltetek? Nem kell kétségbe esnetek az egyszavas válaszok miatt. Ez a nap képe.
A hirtelen feltámadó, az anyuka, a kérdező, a pizsamás - ezekkel a típusokkal biztosan találkozni fogtok az egyetemen, főiskolán. A dailyinfographic.com tizenhat olyan diákot gyűjtött össze, akik biztos, hogy a ti csoportotokban is ott lesznek majd. Ez a nap infografikája.
Gólyaként sok újdonsággal szembesül az ember az első egyetemi hetekben - többek között olyan szokásokkal is, amilyenekre egyáltalán nem számít. A Her Campus összegyűjtötte a világ legfurcsább egyetemi hagyományait.
Bibó-ösztöndíjat hoz létre a kormány, hogy segítse a közigazgatás-fejlesztését. Az ösztöndíjra felsőfokú tanulmányokat folytató nappali tagozatos hallgatók jelentkezhetnek, cserébe a felsőoktatási tanulmányaik befejezését követően egy éven belül el kell helyezkedniük a központi közigazgatásban, és legalább 3 évig a közszolgálatban kell dolgozniuk.
Több mint 20 egyetem és képzési intézmény, köztük a budapesti KPMG-BME Akadémia is részt vesz a világ 23 városában megrendezésre kerülő rendezvénysorozaton, amelynek célja, hogy az intézmények MBA-programjaikra hallgatókat toborozzanak. A QS World MBA Tour következő „vására” Budapesten lesz – 500 érdeklődőt várnak március 17-én, a Corinthia Grand Hotel Royalba.
Átadták a Legvonzóbb Vállalat díjat március 5-én. A 16. alkalommal átadott díj alapjául szolgáló kutatásban több mint 4700 közgazdász és műszaki hallgató vett részt, összesen 15 felsőoktatási intézményből. A tíz legvonzóbb vállalat névsorán túl a felmérés eredményéből többek között az is kiderül, hogy a pályakezdő műszaki hallgatók nettó kezdő fizetési elvárásai a 156 és 189 ezer forint között mozognak, míg a közgazdász hallgatók 138 és 177 ezer forint minimális nettó fizetésért is elhelyezkednének, de a fizetés szempontja csak az ötödik, illetve a hetedik helyen áll. A díjat mindkét hallgatói csoport körében az Audi Hungaria Motor Kft. kapta.
Egy, a diákokat és a munkaadókat összehozó brit honlap, a studentgems.com felméréséből kiderült, hogy a végzős brit hallgatók 34 százaléka külföldön is keresne magának állást - írja a Népszabadság. Ennek oka, hogy csak az egyetemisták ötöde talál magának olyan állást Nagy Britanniában, ami megfelelne vágyainak. A válaszadó hallgatók háromnegyede a csökkenő munkaerő-piaci lehetőségek és a diplomás munkanélkülség növekedése miatt döntene a külföldi munkavállalás mellett.
Jelentős eltérést mutatott a reális és a kívánt diplomás kezdő bérrel kapcsolatban az Educatio által most végzett vizsgálat eredménye. A hallgatók válaszaiból kiderült, hogy a továbbtanulást vonzóvá teszi a magasabb fizetés reménye, de a vélt és az elfogadhatónak tartott bér között jelentős az eltérés. A megkérdezettek az általuk reálisnak tartott havi kezdő bérnél 52 ezer forinttal többet tartanak elfogadhatónak.
Míg a magyarországi felsőoktatási intézményekben első a tanulás, és csak második a testnevelés, ez az Egyesült Államok számos iskolájában megfordult. Ott ugyanis az egyetemi sport kőkemény üzlet.
Milyen az igazi egyetem? Bozóki Andrásnak van összehasonlítási alapja, hiszen megfordult már a világ legjobb egyetemein is, mégis azt mondja, számára a budapesti Közép Európai Egyetem az első. De beszélt még nekünk a tandíjról, a sokat kritizált bolognai-rendszerről és a diplomák elértéktelenődéséről is.
Informatikai hiányterületekre koncentrálva szervez idén tavasszal is tanfolyamokat az IT Factory. A sláger várhatóan az etikus hekkerek eszköztárába is bepillantást engedő hálózatbiztonság, valamint a szabad szoftverekhez, így például a Linuxhoz kapcsolódó tanfolyamok lesznek.
Ausztria meghosszabbítaná a külföldi orvostanhallgatók létszámára egyetemein alkalmazott és eredetileg csak átmenetinek szánt korlátozást - jelentette kedden a bécsi sajtó.
A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának elnöke szerint be kellene vonni annak az embernek a fegyvertartási engedélyét, akit pszichiátriai kezelésre küldenek. Miskolczi Norbert erről annak kapcsán beszélt hétfőn, hogy a rendőrség a múlt héten elfogott egy ámokfutásra készülő budapesti egyetemistát.
A diploma megszerzése után legalább öt évig Magyarországon kell munkát vállalniuk a Demján Sándor Alapítvány szociális ösztöndíját elnyerőknek - erről mostantól nyilatkozatot kell aláírniuk a diákoknak.
A Magyar Akkreditációs Bizottság a napokban fogadta el a Károly Róbert Főiskola gazdaságinformatikus alapképzési szak indítására vonatkozó kérelmét, ezzel a Károly Róbert Főiskola az első főiskola az ország keleti részében, ahol lehetőség nyílik ilyen szakemberek képzésére.