Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az Óbudai Egyetem Keleti Károly Gazdasági Karán érettségi pontokat számolnak földrajzérettségiből, de az érettségi átlag számításánál már figyelmen kívül hagyják.
Nagyot csúszott vissza az egyik vidéki egyetem gazdasági kara, változás a top3-ban és továbbra is a Corvinus a legjobb. Mutatjuk a HVG Diploma 2025 gazdaságtudományi képzésterületi rangsorát.
Bár évről évre a gazdálkodási és menedzsment és a kereskedelem és marketing a két legnépszerűbb képzés a felsőoktatási felvételiben, fizetések szempontjából a Diplomán túl 2023-as adatai szerint jobban megéri más gazdasági képzést választani azoknak, akiket ez a képzésterület érdekel.
Hamarosan kiderül, kiket vesznek fel a magyar egyetemek szeptemberben induló képzéseikre. Mutatjuk, hányan jelöltek meg valamilyen gazdaságtudományi képzést a jelentkezési listájuk első helyén.
A legnépszerűbb gazdasági képzések listáját a korábbi évekhez hasonlóan idén is a gazdálkodási és menedzsment vezeti. Mutatjuk, az idei felvételin az öt legnépszerűbb gazdasági alapszakot.
December közepén elindult a jelentkezés az egyetemek 2024 szeptemberében induló képzéseire. A legnagyobb versenyre idén is a gazdasági képzéseken lehet számítani, hiszen már 2023-ban is több mint 126 ezer jelentkező közül 36 ezren erre a képzésterületre próbáltak meg bekerülni.
Átlagosan minden tizedik 2014/2015-ben végzett gazdasági diplomás dolgozott legalább egy hónapot külföldön az egyetem elvégzése után - derült ki a Diplomás Pályakövetési Rendszer legfrissebb 2023-as adataiból.
Hiába a gazdálkodási és menedzsment a legnépszerűbb alapszak már évek óta a felsőoktatási felvételiben, a Diplomás Pályakövetési Rendszer (DPR) adatai szerint nem tartozik a legjobban fizető gazdasági képzések közé.
Közzétette a legfrissebb adatait a diplomás pályakövetési rendszer. A bölcsész- és műszaki képzések után most azt is megnézzük, melyik a három legértékesebb gazdasági diploma.
2022-ben összesen 10 302-en jelentkeztek erre a képzésre, közülük több mint 8693-an állami ösztöndíjas formában tanulnának, ezzel a gazdálkodási és menedzsment volt a legnépszerűbb szak a felvételin. A legtöbb egyetemen 400 pont körül mozogtak a ponthatárok, de azért néhány intézményben lényegesen magasabb volt a belépési küszöb.
Idén összesen 36313-an jelentkeztek gazdasági képzésekre. A listavezető idén is a Gazdálkodási és menedzsment alapszak, ami nem csak a saját területi ranglistáján, de az összes alapképzésben is ismét első.
A korábbi évek felvételi tájékoztatóiban nem szerepel, az ideiben viszont már benne van, hogy hányan tanulhatnak állami ösztöndíjasként a különböző képzési területeken. Utánajártunk, hogy a gazdasági szakokon összesen hány államis helyet hirdetnek meg az egyetemek és főiskolák.
Az elszabadult energiaárak az egyetemeket és főiskolákat sem kímélik – nem csoda, hogy több felsőoktatási intézmény úgy döntött, emel az önköltséges képzések árain. A gazdasági szakok például jóval drágábban hirdetik, mint tavaly ilyenkor, míg a bölcsész-, a mérnöki, az informatikai és az orvosi képzések tandíja nem változott.