Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Hamarosan jönnek a gólyatáborok, amikről sok leendő egyetemi hallgató úgy gondolja, hogy kihagyhatatlan. Ti elmentek idén és buliztok egy nagyot, vagy inkább otthonról készültök az egyetemi életre?
Korábban már megírtuk, hogy a fővárosi egyetemek idén mikor és hol tartják a gólyatáboraikat. Cikksorozatunk második részében a nagyobb egyetemi városok felsőoktatási intézményeivel folytatjuk a listát.
Egy napra öt-hat előadás? Reggeli nyolcórás kezdés? Vannak dolgok amit szinte minden egyetemista elkövet, és utólag rájön, hogy talán nem is volt annyira jó ötlet. Most összegyűjtöttük ezeket a bakikat.
Néhány apró szabály betartásával és pár rendszer bevezetésével könnyedén lehet a következő, az eddigi legjobb szemeszteretek az egyetemen. Sokan most kezditek majd el az egyetemi képzéseteket, már nem olyan lesz mint a középiskolában, érdemes néhány dolgot előre átgondolni, ezért segítünk, hogy jól sikerüljön a ti félévetek is.
Idén kezditek az egyetemet, főiskolát, de nem tudjátok, hogyan kell diákigazolványt igényelnetek? Érdemes időben elindítani az igénylést, az előző tanévre érvényesített igazolvány ugyanis csak október végéig jó. Érvényes diákigazolvány nélkül pedig nem érdemes diákjegyet venni - több ezer forintos büntetés lehet a vége.
Mielőtt elkezditek az egyetemet érdemes utánajárnotok pár dolognak, ami megkönnyítheti az egyetemi éveiteket. Ilyenek például az ösztöndíjak is, a rendszeres szociális ösztöndíjra - ismertebb nevén a szoctám - pedig már az első félévetekben pályázhattok.
Sokan szeptemberben kezditek meg az egyetemet, és még nem is tudjátok, hogy milyen sok jó dolog vár majd rátok. Összeszedtük a tíz legjobb dolgot, ami az első évetekben boldoggá teszi majd az életeteket az egyetemen.
Hamarosan itt a gólyatábor-szezon, elsőévesként pedig egy csomó olyan új szó kerül be a mindennapjaitokba. Ezért nem árt már a legelején tudni, mi mit is jelent pontosan. Íme az egyetem legfontosabb kifejezései.
Hamarosan indulnak az elsőévesek az első igazi (ráadásul napokig tartó) egyetemi-főiskolai buliba. Néhány dologra pedig garantáltan ráébrednek majd a gólyatáborban.
Fülöp, a Bodrogkeresztúr szimbólumává vált gólya emlékére építettek kilátót a pécsi egyetemisták. Az eredmény egy absztrakt gólya lett, amely formáiban, és főleg színeiben is megidézi a madarat - írja az Index.
Mielőtt elkezditek az egyetemet érdemes utánajárnotok pár dolognak, ami megkönnyítheti az egyetemi éveiteket. Ilyenek például az ösztöndíjak is, a rendszeres szociális ösztöndíjra - ismertebb nevén a szoctám - pedig már az első félévetekben pályázhattok.
Szeptemberben kezditek az egyetemet? Fontos, hogy tudjátok: az elsőéves hallgatók még nem kaphatnak tanulmányi ösztöndíjat. Ne aggódjatok, azért van néhány lehetőség így is. Következő cikksorozatunkban ezeket az ösztöndíjakat gyűjtjük össze.
Nagyon sok gólya kezdi meg idén is a tanulmányait valamilyen felsőoktatási intézményben. Különböző képzések, különböző egyetemek, de egy valami közös: a gólyák tapasztalatai az első szemeszterrel, és a hibák, amiket mind legalább egyszer elkövetnek.
Budapesten a 120 négyzetméternél kisebb panellakásoknál az átlagos bérleti díjak 130 ezer forint, a téglaépítésű lakásoknál pedig átlagosan 150 ezer forint körül mozognak - mondta Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője
Július 25-én, a felvételi ponthatárok kihirdetésével elindul az egyetemisták és főiskolások rohama az albérletekért. A fővárosban egy egyszobás lakás havi bérleti díja átlagosan 96 ezer forint körül indul, míg a vidéki nagyvárosokban átlagosan 73 ezer forint. Budapesten az elmúlt tíz évben több kerületben megduplázódtak az árak - derül ki az Otthon Centrum friss albérleti körképéből.