"Rizikós, de megéri" - szabadság és tőke kell a pályakezdő vállalkozóknak
Vállalkozói vagy alkalmazotti lét? Biztonság vagy szabadság? Friss diplomásokat kérdeztünk arról, miért indítottak saját vállalkozást, és milyen nehézségekkel küzdöttek meg.
Vállalkozói vagy alkalmazotti lét? Biztonság vagy szabadság? Friss diplomásokat kérdeztünk arról, miért indítottak saját vállalkozást, és milyen nehézségekkel küzdöttek meg.
Mennyit keresnek a pályakezdő diplomások? Mennyivel magasabb a férfiak átlagfizetése, mint a nőké? Összefoglaltuk, mi derül ki a 2013-as diplomás-pályakövetési felmérések összefoglaló tanulmányából.
Valóban könnyű gazdasági diplomával állást találni? Mennyit keresnek a pályakezdők? Megjelent a diplomás-pályakövetési rendszer 2013-as adatait összegző tanulmány.
Milyen kezdő fizetésre számíthatnak a pályakezdő informatikusok? Megjelent a 2013-as diplomás-pályakövetés adatait összegző tanulmány.
Szoftverfejlesztő, üzletpolitikai elemző, számviteli és pénzügyi vezető - ezekben a pozíciókban keresnek a legjobban a diplomás pályakezdők.
Átlagosan 50 ezer forinttal keresnek többet a felsőfokú végzettségű férfiak, mint a diplomás nők - derül ki a diplomás-pályakövetési rendszer 2013-as adatait összegző tanulmányból. Meglepő, hogy a fiatal művészeknél a legnagyobb a különbség.
Mennyit keresnek, és milyen elhelyezkedési esélyekkel indulnak a pályakezdő jogászok? Megjelent a 2013-as diplomás-pályakövetés adatait összegző tanulmány. Íme, a részletek.
Tényleg lehetetlen állást találni bölcsészdiplomával? Valamelyik gyorsétterem a végállomás? Mit gondolnak a hallgatók, és mit mutatnak a pályakövetési adatok? Utánajártunk.
Már hónapok óta kerestek állást, de még egy cégtől sem kaptatok ajánlatot? Öt tipp friss diplomásoknak.
Elsősorban nem munkaerő-piaci igények alapján választanak egyetemi-főiskolai képzést a felvételizők - írja a Profession.hu.
Mennyit visznek haza havonta, és hány hónap alatt tudtak elhelyezkedni az orvos, fogorvos és gyógyszerész szakon, illetve az egészségtudományi alapképzéseken végzett pályakezdők? Íme, a diplomás-pályakövetési rendszer 2013-as adatai.
Havonta nettó 134-214 ezer forintot keresnek, és 3-6 hónap alatt tudtak elhelyezkedni a társadalomtudományi szakokról kikerülő friss diplomások. Sorozatunkban a diplomás-pályakövetési rendszer 2013-as adatait dolgozzuk fel.
Nettó 148-284 ezer forint - ilyen fizetésre számíthatnak a műszaki képzésben részt vevő hallgatók a diplomás-pályakövetési rendszer 2013-as adatai szerint. A pályakezdők - intézménytől és szaktól függően - 2-6 hónap alatt tudnak elhelyezkedni. Íme, a számok.
Havonta nettó 122-154 ezer forintot visznek haza, és 3-5 hónap alatt tudnak elhelyezkedni a különböző egyetemekről, főiskolákról kikerülő, pályakezdő bölcsészek. Itt vannak a 2013-as diplomás-pályakövetési rendszer adatai.
A legtöbb bölcsészet-, társadalom-, természet-, sport-, illetve agrártudományi szakon a végzettek egyharmada csak olyan állást talált, amelyhez nem kell diploma – derül ki a diplomás-pályakövetési rendszer 2013-as felméréséből.
Álomvilágban él az angol friss diplomások többsége: a hallgatók azt hiszik, hogy a diplomaszerzést követő fél évben már végzettségüknek megfelelő munkát kapnak – legalábbis ezt mutatta ki egy felmérés, melyet 20 egyetem 4 ezer diákjával végeztek.
Mit tanulnak a a szabadbölcsészek, az andragógia szakosok vagy a műszaki menedzserek? Új cikksorozatunkban a legkacifántosabb nevű alapképzéseket mutatjuk be. Ötödik rész: geográfus.
Közigazgatási, rendészeti, katonai, sport-, társadalom- és természettudományi - ezeken a képzési területeken a legnehezebb állást találni a diplomázás után az Educatio Frissdiplomások 2012 című tanulmánya alapján. A legalacsonyabb fizetést a pedagógusképzésen, illetve a sporttudományi és művészeti szakokon végzettek viszik haza.
A kormányzat a jó fizetésre és könnyű elhelyezkedésre hivatkozva csökkentette az állami ösztöndíjas helyek számát a jogászképzésen - tényleg gyorsan állást találnak a pályakezdők? Könnyen vissza tudják fizetni a diákhitelt? Íme, a tények.
A legnagyobb arányban a bölcsész-, társadalom- és sporttudományi, illetve agrárképzésen végzettek dolgoznak felsőfokú végzettséget nem igénylő munkakörben - derül ki az Educatio Frissdiplomások 2012 című tanulmányából.